ad
रातोपाटी ब्रिफिङ

रातोपाटी ब्रिफिङ : पाँच दलीय गठबन्धनमा छैटौँको ‘इन्ट्री’

person explore access_timeअसोज २५, २०७८ chat_bubble_outline0

आज २०७८ असोज २५ गते सोमबार । आज दिनभरका मुख्य–मुख्य घटनाक्रम रातोपाटी डटकमको नियमित प्रस्तुति ‘सन्ध्याकालीन ब्रिफिङ’मा प्रस्तुत गरेका छौं–


आजका मुख्य समाचारहरुमा पाँच दलीय गठबन्धनमा छैटौंको ‘इन्ट्री’, कास्की र अछाममा जिप दुर्घटना, संगठन सुदृढीकरण अभियानमा जुट्यो माओवादी केन्द्र, आफ्नै पार्टीका कार्यकर्ताद्वारा उपेन्द्र यादवको पुत्ला दहन, मासुमा परनिर्भरता लगायत छन् ।१. पाँच दलीय गठबन्धनमा छैटौँको ‘इन्ट्री’प्रमुख प्रतिपक्ष नेकपा एमालेले सत्तारुढ पाँच दलीय गठबन्धनमा छैटौंको ‘इन्ट्री’ भएको टिप्पणी गरेको छ । एमाले संसदीय दलका उपनेता सुवास नेम्वाङले सोमबार राजधानीमा आयोजित एक कार्यक्रममा सत्तारुढ गठबन्धनमा छैटौं थपिएको प्रमाणित भएको बताएका हुन् ।

चाडपर्व नजिकिएसँगै सवारी दुर्घटनामा जनधनको क्षति बढ्ने गर्दछ । सोही क्रममा सोमबार कास्कीमा एउटा जिप दुर्घटना हुँदा ८ जनाको मृत्यु भएको छ । यस्तै आइतबार राति अछाममा अर्को जिप दुर्घटना हुँदा चार जनाको मृत्यु भएको छ ।३. संगठन सुदृढीकरण अभियानमा जुट्यो माओवादी केन्द्र

नेकपा माओवादी केन्द्रले संगठन सुदृढीकरण अभियानलाई तीव्रता दिन थालेको छ । करिब ३० लाख ९४ हजार संगठित सदस्य र समर्थकलाई संगठित गर्ने लक्ष्य राखेको सो पार्टीले जिम्मेवारी नपाएका नेताहरुलाई पार्टीको जिम्मेवारी दिन थालेको छ । सोही अनुसार कतिपय नेताको जिम्मेवारी हेरफेरसमेत भएको छ ।

४. आफ्नै पार्टीका कार्यकर्ताद्वारा उपेन्द्र यादवको पुत्ला दहन

जनता समाजवादी पार्टी नेपालका कार्यकर्ताहरुले अध्यक्ष उपेन्द्र यादवको पुत्ला दहन गरेका छन् । पर्सा जिल्लाबाट कसैलाई पनि मन्त्री नबनाएको भन्दै पर्साका युवाहरुले बालकुमारीस्थित पार्टी कार्यालयमा प्रदर्शन गरेका छन् ।

५. मासुमा परनिर्भरता

हिन्दु धर्मावलम्बीको मुख्य पर्व दसैँ भित्रिसकेको छ । कृषि क्षेत्रमा देशका झण्डै ६० प्रतिशत नागरिक आश्रित हुँदासमेत दसैँको मुख्य परिकार मानिने मासुमा भने परनिर्भरता कायमै छ । मासुका लागि जिउँदो पशुदेखि तयारी उत्पादनसम्म आयात हुने गरेको छ । यसैबीच यो वर्ष दसैँ मनाउन काठमाडौं उपत्यका छाडेर घर जानेहरुको संख्या तुलनात्मक रुपमा कम देखिएको छ ।

६. मोतीपुर घटनामा मृतकका परिवारलाई जनही एक लाख रुपैयाँ

रुपन्देहीको मोतीपुरस्थित औद्योगिक क्षेत्रको जग्गा खाली गर्ने क्रममा आइतबार भएको झडपमा मृत्यु भएकाको परिवारलाई जनही एक लाख रुपैयाँ प्रदान गरिने भएको छ । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसीको अध्यक्षतामा बसेको सुरक्षा समितिको बैठकले सुकुमबासी समस्या समाधान सुझाव कार्यदल निर्माण गर्नका लागि रुपन्देहीका प्रमुख जिल्ला अधिकारीलाई निर्देशन दिएको छ ।

७. विदेशबाट तस्करी भएको सुन ललितपुरमा संकलन

विदेशबाट ल्याएको सुन ललितपुरको सानागाउँमा संकलन गर्ने एकजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । धादिङको निलकण्ठ नगरपालिका–४ घर भएका ५७ वर्षीय खड्कप्रसाद तिमल्सिनालाई पक्राउ गरिएको त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल सुरक्षा कार्यालयले जनाएको छ ।

८. काँग्रेस नेता शेखरको आरोप– गुटका कारण पार्टी लथालिङ्ग

नेपाली काँग्रेसका नेता डा शेखर कोइरालाले गुटको राजनीतिका कारण पार्टी लथालिङ्ग भएको बताएका छन् । सभापतिको हैकम र मनोमानीले पार्टीको विधान समेत धूजा–धूजा पारेर च्यात्ने काम भएको समेत उनले बताए ।

९. राजसंस्थालाई पाखा लगाएपछि देश अभिभावकविहीन : कमल थापा

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपालका अध्यक्ष कमल थापाले राजसंस्थालाई पाखा लगाएपछि देश अभिभावकविहीन भएको बताएका छन् । सोमवार काठमाडौँमा आयोजित एक कार्यक्रममा उनले संविधान सभाको पहिलो बैठक भएको करिब १३ वर्ष पुग्दा देशले भनेजस्तो कोल्टो फेर्न नसकेको जिकिर गरे ।

१०. गण्डकी प्रदेशमा थपियो मन्त्री

गण्डकी प्रदेशमा मन्त्री थपिएको छ । सोमबार डोबाटे विश्वकर्मालाई मन्त्री नियुक्त गरिएको हो । उनले सोमबार नै पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । उनलाई प्रदेश प्रमुख पृथ्वीमान गुरुङले पद तथा गोपनीयताको शपथ गराएका हुन् ।

११. पछिल्लो २४ घण्टामा ७८५ संक्रमित थपिए

नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा कोरोनाभाइरसबाट ७८५ जना संक्रमित भएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार सो अवधिमा कोरोना संक्रमणबाट १२ जनाको मृत्यु भएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर ८८८ जना संक्रमणमुक्त भएका छन् ।

१२. र यो पनि,

पोखरा महानगरपालिकाका प्रमुख मानबहादुर जिसीले उपप्रमुख मञ्जुदेवी गुरुङलाई कार्यवाहक प्रमुखको जिम्मेवारी दिएका छन् । महानगर प्रमुख जिसी मष्तिष्कघातको उपचारपछि लामो अन्तरालमा कार्यालयमा आएका हुन् । कार्यालयमा आएर उनले उपप्रमुख गुरुङलाई कार्यवाहक प्रमुखको जिम्मेवारी सुम्पिएका हुन् ।

मोरङको धानपालथान गाउँपालिकास्थित बैंकमा गोली चलेको छ । कार्सिया बजारमा रहेको सिटिजन्स बैंकको शाखा कार्यालयमा गोली चलेको प्रदेश–१ प्रहरी कार्यालयका एसपी नविनराज राईले रातोपाटीलाई बताए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।