ad
x
एमाले महाधिवेशन

एमाले महाधिवेशनमा निर्वाचनको तयारी : होटलबाहिर बन्दसत्र, होटलभित्र मतदान (भिडियो)

person explore access_timeमंसिर ८, २०७८ chat_bubble_outline0

नेकपा एमालेको १० औँ राष्ट्रिय सम्मेलनअन्तर्गत मङ्सिर १२ गते हुने निर्वाचन कार्यक्रमको तयारी थालिएको छ । यसका लागि चितवनको सौराहामा रहेको होटल सेभेन स्टारको हलमा विद्युतीय मतदान मेसिन राख्ने, निर्वाचनका लागि आवश्यक सामग्री जुटाउने तथा हल व्यवस्थापनको काम सुरु भएको छ ।


महाधिवेशनमा २२ सय ७९ प्रतिनिधिलाई सहज रूपमा मतदानका लागि आवश्यक पूर्व तयारी थालिएको महाधिवेशन निर्वाचन समितिका सदस्य तथा एमाले चितवन जिल्ला सचिवालय सदस्य कमल पाठकले रातोपाटीलाई जानकारी दिए ।होटलमा रहेको हलभित्र मतदानका लागि व्यवस्थापनको काम थालिएको उनको भनाइ छ । मङ्सिर ११ गते बन्द सत्रको कार्यक्रम सुरु हुनेछ भने १२ गते बिहान ८ बजेदेखि साँझ ५ बजेसम्म मतदानको व्यवस्था गरिएको छ । निर्वाचन समितिले मङ्सिर ११ गते भोटिङ मेसिनको व्यवस्थापन लगायत अन्य तयारी गर्नेछ ।होटल सेभेन स्टारको हलमा मतदान गर्नका लागि बिहान ८ बजेदेखि नै प्रतिनिधिहरू भोट हाल्न लाइन बस्नेछन् । मेसिनमा अध्यक्ष, उपाध्यक्ष, महासचिव लगायतका पदहरू र उम्मेदवारको नाम क्रमशः देखिने र स्वस्तिक चिन्हमा छोएर भोट गर्न सकिने पाठकले बताए ।

रातोपाटीसँग कुरा गर्दै पाठकले भने, ‘एक सय विद्युतीय भोटिङ मेसिन एमालेको निर्वाचन आयोग सँग हुनेछ । जसमध्ये ९० वटाबाट मतदानको व्यवस्था गर्छौं । १० वटा मेसिन भने ब्याकअपका रूपमा राखिनेछ । एकजना प्रतिनिधिलाई मतदान गर्न कम्तीमा १५ मिनेट देखि बढीमा ४० मिनेटसम्म समय लाग्न सक्छ । मङ्सिर १२ गते १० घण्टाभित्र मतदानको काम सम्पन्न गर्ने तयारीमा जुटेका छौँ ।’मङ्सिर १२ गते बिहान ८ बजेदेखि साँझ ५ बजेसम्म एमालेको नेतृत्व चयनका लागि  मतदानको समय राखिएको छ । मतदान सकिएको ४ घण्टाभित्र सम्पूर्ण नजिता सार्वजनिक हुने पाठकले जानकारी दिए । होटल सेभेन स्टारमै एमालेका स्थायी कमिटी सदस्यभन्दा माथिका नेताहरूको खानपान तथा बसोबासको व्यवस्था हुनेछ । सोही होटलको हलमा निर्वाचन हुनेछ भने होटल बाहिरको अस्थायी हलमा बन्द सत्रको व्यवस्था गरिँदैछ । त्यसको तयारी पनि अन्तिम चरणमा पुगेको छ ।

विधान महाधिवेशनका बेला एमाले महाधिवेशन बुटवलमा गर्ने निर्णय गरे पनि पूर्वदेखि पश्चिमसम्मका प्रतिनिधिलाई आउन सजिलो हुने गरी चितवन रोजिएको एमालेको भनाइ छ ।  

बन्द सत्रका लागि होटल सेभन स्टारको छनोट गर्नुअघि सौराहाकै हात्तीपोलो खेल्ने चौरलाई पनि छानिएको थियो । ठूलोचौर भएकोले त्यहाँ सहज हुने भए पनि राष्ट्रिय निकुञ्ज नजिकै रहेका कारण हात्तीको प्रजननको समय भएको, हात्ती तथा गैँडा बाहिर निस्कने भएकाले सुरक्षाका लागि सो होटल नै रोजिएको पाठकले बताए ।

हेर्नुहोस् भिडियो :

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।