ad
समाचार

गोलाप्रथाबाट पेशी तोक्न प्रधानन्यायाधीश सहमत, सोमबार फूलकोर्ट बैठक डाकियो

person explore access_timeकात्तिक ७, २०७८ chat_bubble_outline0

प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर जबरा सर्वोच्च अदालतको दैनिक पेशी गोलाप्रथाका आधारमा तोक्न सहमत भएका छन् । सर्वोच्च बारका प्रतिनिधि र प्रधानन्यायाधीश जबराबीच आइतबार भएको छलफलमा जबराले मंगलबार अदालतको फूलकोर्ट बैठक बोलाउने सहमति जनाएका छन् ।


नेपाल बार र सर्वोच्च अदालतबीच विवाद बढ्दै गएपछि आइतबार बारका प्रतिनिधिहरुले प्रधानन्यायाधीश जबरासँग भेट गरेका हुन् । भेटमा जबराले न्यायालयको सुधारका लागि आफू प्रतिवद्ध रहेको बताएका छन् । बारले २०७७ श्रावण २५ मै न्यायालय सुधारका लागि अनुरोध गरेको थियो । प्रधानन्यायाधीश जबराले न्यायालय सुधारसम्बन्धी प्रतिवेदन सार्वजनिक गर्ने र कार्यान्वयन गर्ने प्रतिवद्धता जनाएका थिए ।त्यसैगरी, दैनिक पेसीमा चलखेल हुने गरेको भन्दै यसलाई स्वचालित बनाउने र गोला प्रथामा लैजाने सन्दर्भमा पटक–पटक बारले अदालतको ध्यानाकर्षण गराउँदै आएको थियो । बारले यसबारे २०७८ आश्विन १८ गते विज्ञप्ति नै निकालेर सजग गराएको ।त्यसैगरी प्रधानन्यायाधीश जबराले मन्त्रीमा भागवण्डा खोजेको विषयमा पनि बारले आपत्ति जनाउँदै विज्ञप्ति जारी गरेको थियो । २०७६ वैशाख ६ गतेदिख पटक-पटक गराइएको ध्यानाकर्षण कार्यान्वयन नभएकाले त्यही सम्बन्धमा कुरा गर्न आइतबार प्रधानन्यायाधीशसँग भेटवार्ता गरेको बारका एक सहभागी प्रतिनिधिले बताए ।यसैक्रममा आइतबारको छलफलमा प्रधान न्यायाधीश जबराले सोमबार बिहान १ः३० बजे फूल कोर्टको बैठक डाक्ने प्रतिवद्धता जनाएको उनले बताए । सोमबार फुलकोर्टको बैठक बसेपछि मंगलबारदेखि नमुना गोलाप्रथा सुरू गर्ने र त्यसपछि गोला तानेर पेशी तोक्ने सहमति जुटेको बारका प्रतिनिधिले जानकारी दिए ।बारका प्रतिनिधिसँगको भेटवार्ताका क्रममा प्रधानन्यायाधीश जबराले भने, ‘भागबण्डा र गजेन्द्र हमालको सम्बन्धमा मैले सरकारलाई भनेको छैन । बरू गजेन्द्रलाई मन्त्री नबनाइदिनू चाहिँ मैले भनेको हो ।’ स्वार्थ समूहहरूको धेरै चलखेल चाहिँ पेशी तोक्ने क्रममै हुन्छ भन्नेमा प्रधानन्यायाधीशको स्वीकारोक्ति थियो । तर, यसमा केही समय दिनुस् भन्ने माग उनले गरेको स्रोतले बतायो । 


 

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।