केन्द्रीय संस्करण

राजकिशोर नआएपछि महन्थ पक्षको बैठक बस्न सकेन

person explore access_timeजेठ ३०, २०७८ chat_bubble_outline0

जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) का कार्यकारिणी सदस्य तथा नेपाल सरकारका उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्री राजकिशोर यादव बैठकमा नआएपछि महन्थ ठाकुर पक्षको बैठक शुरु हुन सकेको छैन । निर्वाचनमा आयोगमा बहुमत पुर्याएर दाबी पेस गर्नका लागि आइतबार बिहान ११ बजे बैठक बोलाइएको थियो । तर, समाचार तयार पार्दासम्म यादव बैठकमा पुगेका छैनन् ।

उनी नआएका कारण बैठक बस्न नसकेको एक नेताले रातोपाटीलाई बताए । यादव नआएपछि तत्कालका लागि बैठक स्थगित गरिएको पनि ती नेताले बताए । यादव आए बैठक बस्ने जानकारी दिइएको छ ।

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मन्त्रीपरिषद् पुनर्गठन गर्दा ठाकुरले बुझाएको ८ जना मन्त्रीहरुको सूचीमा यादवको नाम परेको थिएन । दोस्रो पटक मन्त्री थपिँदा मात्र यादवको नाम थपिएको थियो ।

​महन्थ ठाकुर पक्षले निर्वाचन आयोगले माग गरेअनुसार कागजात अझै बुझाएको छैन । पार्टी अध्यक्षद्वय महन्थ ठाकुर र अर्का अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले एक अर्कालाई पार्टीबाट निष्कासित गर्दै कारवाहीबारे निर्वाचन आयोगलाई जानकारी गराएका थिए । पत्र बुझाएको दुई दिनपछि उल्लेखित ढाँचाअनुसार निवेदन दिने प्रकृया नपुगेको भन्दै आयोगले सोहीअनुसार निवेदन दिन यादव पक्षलाई भनेको थियो भने ठाकुर पक्षलाई कागजातहरु पनि नपुगेको हुनाले नियम वालीको अनुसूची १८ को ढाँचा अनुसार निवेदन दिन र आवश्यक कागजात बुझाउन भनेको थियो ।

यादव पक्षले तोकिएको ढाँचाअनुसार आयोगमा निवेदन दिइसकेको छ । तर ठाकुर पक्षले भने कोरोनाको कारण देखाउँदै तत्काल कागजात दिन नसक्ने भन्दै एक हप्ताको थप समय माग गरेको थियो । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.