ad
राजनीति

काँग्रेसपछि एमालेले पनि गर्‍यो कात्तिक १५ गतेसम्म प्रदेशसभा बैठक स्थगित गर्न माग

person explore access_timeकात्तिक ७, २०७८ chat_bubble_outline0

नेकपा एमालेले कात्तिक १५ गतेसम्म प्रदेश नम्बर १ को प्रदेशसभा बैठक स्थगित गर्न माग गरेको छ।  पार्टीको अधिवेशनको कारण देखाउँदै एमालेले बैठक स्थगित गर्न सभामुख समक्ष माग गरेको हो । यसअघि काँग्रेसले पनि आन्तरिक कारण देखाउँदै बैठक स्थगित गर्न माग गरेको थियो । 


पत्रमा भनिएको छ, ‘प्रमुख प्रतिपक्ष नेपाली काँग्रेस संसदीय दलको तर्फबाट आजको बैठक स्थगत गर्नका लागि सभामुखसमक्ष पत्र पेश गरेको जानकारी हुन आउँदा हाम्रो पार्टी एमालेको पनि दशौँ महाधिवेशन अन्तर्गत कात्तिक ९ गते पालिका अधिवेशन, ११ गते स्थायी कमिटी बैठक तथा १२ र १३ गते केन्द्रीय समितिको बैठक भएको हुँदा १४ गते बाटोको म्याद राखी १५ गते प्रदेशसभाको बैठक सञ्चालन गर्न उपयुक्त हुने व्यहोरा अनुरोध छ ।’ एमाले प्रदेशसभाका प्रमुख सचेक बुद्धि कुमार राजभण्डारीद्वारा हस्ताक्षरित पत्र प्रदेशसभामा दर्ता भइसकेको छ । 

आजै काँग्रेसले पार्टीका सभापति तथा प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा प्रदेश–१ को बाढी प्रभावित क्षेत्रको भ्रमणमा आएका कारण बैठक रोक्न माग गरेको थियो । कांग्रेस संसदीय दलका नेता राजीव कोइरालाले धेरै सांसद सभापतिको कार्यक्रममा सहभागी हुनुपर्ने भएकोले बैठक स्थगित गर्न प्रदेशसभा सचिवालय समक्ष लिखित माग गरिएको बताए ।उनले बाढी पीडितको समस्याको बारेमा सांसदहरुले प्रधानमन्त्रीलाई भेट गर्ने कार्यक्रम रहेकाले पनि आजको प्रदेश सभा बैठक स्थगित गर्न माग गरिएको बताए । प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री भीम आचार्यले आज १२ः३० बजे आह्वान गरेको प्रदेश सभा बैठकमा विश्वासको मत लिँदै कार्यसूची रहेको छ ।

​प्रदेशसभाको शुक्रबार बसेको बैठकमा पेस गरेको विश्वासको मतसम्बन्धी प्रस्तावमाथि आइतबार (आज) मतदान हुने तय भएको हो । शुक्रबार प्रदेश १ को प्रदेशसभाको कार्यव्यवस्था परामर्श समितिको बैठकमा विश्वासको मतसम्बन्धी प्रस्तावमा आइतबार मात्र मतदान गर्ने यसअघि नै दलहरुबीच सहमति भएको थियो । सभामुख प्रदीप भण्डारीले प्रदेशसभा बैठक रोक्ने वा नरोक्ने निर्णय गर्नुअघि दलहरूसँग परामर्श गर्ने भएका छन्। 

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।