ad
राजनीति

प्रदेशसभा बैठक सार्न एमालेले पत्र पठाएकोमा विपक्षी दलहरू असन्तुष्ट

person explore access_timeकात्तिक ३, २०७८ chat_bubble_outline0

बागमती प्रदेशसभाको बैठक सार्न नेकपा एमालेले गरेको मागप्रति विपक्षी दलका नेताहरुले असन्तुष्टि व्यक्त गरेका छन् । विपक्षी गठबन्धनसहित प्रदेशका अन्य दलका नेताले नेकपा एमालेले अल्पमतमा परेको सरकारको आयु लम्ब्याउने खेलस्वरुप प्रदेशसभा बैठक सार्न खोजेको आरोप लगाएका हुन् ।


बागमती प्रदेशको प्रमुख प्रतिपक्ष नेकपा माओवादी केन्द्रका प्रमुख सचेतक बुद्धिमान माझीले एमालेले प्रदेशसभाको बैठक सार्न प्रस्ताव गर्दै एमालेद्वारा सभामुख समक्ष पत्र पठाउनु गलत भएको बताए ।प्रदेश सरकार अल्पमतमा परिसकेको अवस्थामा संसदबाट विश्वासको मत लिन छाडेर अल्पमतकै सरकारलाई केही दिन कायम राख्न एमालेका नेताहरु प्रदेशसभा बैठक सार्ने प्रयासमा जुटेको उनको भनाइ छ ।उनले संसदमा मुख्यमन्त्री अष्टलक्ष्मी शाक्यले पेस गरेको विश्वासको मत सम्बन्धी प्रस्तावलाई केही दिन टार्न कै लागि संसदीय मर्यादा र परम्परालाई नै प्रभाव पार्ने गरी प्रदेशसभा बैठक सार्न एमालेले प्रस्ताव गरेको आरोप लगाए । यता नेपाली काँग्रेसका सचेतक छिरिङ दोर्जे लामाले विपक्षी दलसँग सल्लाह नै नगरी प्रदेश सरकार र सत्तारुढ दल एमालेले आफु अनुकुल प्रदेशसभा चलाउन खोजेको आरोप लगाए ।लामाले संसदमा पेस भएको विश्वासको मत सम्बन्धी प्रस्तावलाई निष्कर्षमा पु-याउनु पर्नेमा विभिन्न बहाना गर्दै सरकारको आयु लम्ब्याउन खोज्नु गलत भएको बताए । अल्पमतमा रहेको सरकारले विश्वासको मत लिने प्रक्रियालाई चाँडोभन्दा चाँडो टुङ्ग्याउनुपर्ने उनको भनाइ छ ।यता ३ जना सांसद् रहेका विवेकशील साझा पार्टीका संसदीय दलका नेता रमेश पौड्यालले मुख्यमन्त्री शाक्यको दल विभाजित भएको अवस्थामा अल्पमतको सरकारको नेतृत्व गर्नेभन्दा विश्वासको मत सम्बन्धी प्रस्तावको प्रक्रिया अघि बढाई निष्कर्षमा पु-याउनुपर्ने बताए ।मुख्यमन्त्री शाक्य आफैँले विश्वासको मत लिनका निम्ति संसदमा प्रस्ताव पेस गरेको अवस्थामा उक्त प्रस्तावको प्रक्रियालाई  जतिसक्दो छिटो टुङ्ग्याउनु पर्ने उनको भनाइ छ । प्रदेशसभा बैठक सार्न एमालेले प्रदेशसभाका सभामुख समक्ष पठाएको पत्र सरकारको आयु केही दिन लम्ब्याउने प्रयासबाहेक अरु केही नभएको उनले प्रस्ट पारे ।

नेमकिपाका संसदीय दलका नेता सुरेन्द्र राज गोर्साईले पनि नेकपा एमालेले सरकारको आयु लम्ब्याउने खेल खेलिरहेको आरोप लगाए । बुधबार एमालेले पार्टीको वडा अधिवेशन र पालिका अधिवेशनको कारण देखाउँदै बिहीबार बस्ने भनिएको प्रदेशसभा बैठक सार्न प्रदेशसभाका सभामुखलाई पत्र पठाएको हो ।

बिहीबार बस्ने प्रदेशसभा बैठकमा मुख्यमन्त्रीले पेस गरेको विश्वासको मतसम्बन्धी प्रस्तावमाथि छलफल र मत विभाजन गर्ने सम्भावित कार्यसूची छ । सत्तारुढ दल विभाजन भएका कारण मुख्यमन्त्री शाक्यले विश्वासको मत लिनुपर्ने बाध्यात्मक अवस्था सिर्जना भएको हो ।

प्रदेशसभामा एमालेसँग बहुमत जुट्ने अवस्था छैन । त्यसैले पनि सरकारको आयु केही दिन लम्ब्याउने प्रयासस्वरुप एमालेले प्रदेशसभा बैठक सार्न पत्र पठाएको विपक्षी दलहरूको भनाइ छ ।

 


 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।