ad
x
राजनीति

बागमती प्रदेश : अल्पमतको सरकारलाई लम्ब्याउने एमालेको प्रयास

प्रदेशसभा बैठक सार्न सभामुखलाई पत्र

person explore access_timeकात्तिक ३, २०७८ chat_bubble_outline0

नेकपा एमाले विश्वासको मत सम्बन्धी प्रस्ताव टार्ने प्रयास थालेको छ । मुख्यमन्त्री अष्टलक्ष्मी शाक्य अल्पमतमा परिसकेको अवस्थामा सरकारको आयु केही दिन लम्ब्याउने प्रयासस्वरुप एमालेले प्रदेशसभाको बैठक सार्न सभामुखलाई पत्र पठाएको हो ।


नेकपा एमालेले बैठक सार्न आग्रह गर्दै बुधबार बागमती प्रदेशसभाका सभामुख सानुकुमार श्रेष्ठ र प्रदेशसभा सचिवालयका सचिव कृष्णहरि खड्कालाई पत्र पठाएको हो । एमालेले पार्टीको वडा र पालिका अधिवेशनको कारण देखाउँदै प्रदेशसभा बैठकमा एमालेबाट प्रतिनिधित्व गर्ने प्रदेशसभा सदस्यहरु उपस्थित हुन नसक्ने भएकाले आगामी कात्तिक ११ गतेका लागि प्रदेशसभा बैठक सार्न सभामुख समक्ष आग्रह गरेको हो ।नेकपा एमालेको वडा अधिवेशन कात्तिक ६ गते र पालिका अधिवेशन ९ अधिवेशन हुँदैछ । गत असोज २४ गतेको प्रदेशसभा बैठकमा मुख्यमन्त्री शाक्यले विश्वासको मत सम्बन्धी प्रस्ताव पेस गरेकी थिइन् । सो प्रस्तावमाथि कात्तिक ४ गते बस्ने प्रदेशसभा बैठकमा छलफल र मत विभाजन हुने तय भएको थियो ।गत भदौ २ गते मुख्यमन्त्री नियुक्त भएकी शाक्य निर्वाचन आयोगको असोज २५ गतेको पत्र संसद सचिवालयमा दर्ता भएसँगै अल्पमतमा परेकी थिइन् । नेकपा एमाले विभाजनपछि प्रदेश सरकार अल्पमतमा परेको हो । १०९ सदस्यीय प्रदेशसभामा बहुमतका लागि कम्तीमा ५५ सांसदको समर्थन आवश्यक हुन्छ । पार्टी विभाजनपछि प्रदेशसभामा एमालेका ४३ सांसद छन् ।बागमती प्रदेशसभामा नेकपा माओवादी केन्द्रको २३, नेपाली काँग्रेसको २२, नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टीका १३ सांसद छन् । केन्द्रमा गठबन्धन बनाएका यी दलले प्रदेशसभा पनि गठबन्धनलाई निरन्तरता दिएका छन् । गठबन्धनमा रहेका यी प्रमुख दल मिल्दा प्रदेशसभामा प्रस्ट बहुमत जुट्छ ।प्रदेशसभामा विवेकशील साझाका ३, राप्रपाका २, नेमकिपाका २ र जसपाका १ जना सांसद छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X