केन्द्रीय संस्करण

पर्यटन मन्त्रालयले भन्यो–‘हिमाल आरोहीमा कोभिड–१९ को संक्रमण छैन’

person explore access_timeबैशाख २४, २०७८ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्यन मन्त्रालयले हिमाल आरोहणमा गएका आरोहीहरूमा कोभिड–१९ को संक्रमण देखिएको भन्ने समाचारको खण्डन गरेको छ ।  शुक्रबार एक प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दै मन्त्रालयले हालसम्म हिमाल आरोहणमा गएका कोही कसैमा पनि कोरोना भाइस संक्रमणको पुष्टि नभएको र आधिकारिक सूचना समेत नआएकाले हल्लाको पछि नलाग्ने सबैमा अपिल गरेको हो । 

विज्ञप्तिमार्फत मन्त्रालयले सन् २०२१ को स्प्रीङ्ग सिजनका लागि विभिन्न ७९ देशका ८६ समूहमा ७४५ जना आरोहीहरूले अनुमति लिएर हिमाल आरोहणमा गएकोमा अहिलेसम्म एक जनामा पनि संक्रमणको पुष्टि नभएको र समस्या नआएको बताएको छ । 

​सो अवसरमा मन्त्रालयले हिमाल आरोहणमा जाने प्रत्येक टोलीसँग सम्बन्धित सम्पर्क अधिकृतहरु खटाएको र ती व्यक्तिहरुसँग मन्त्रालयले नियमित सम्पर्क समेत गरिरहेको अवस्थामा बाहिर हल्लामा आएजस्तो कसैमा समस्या नभएको जिकिर गरेको छ । 

सोही विज्ञप्तिमार्फत मन्त्रालयले बाहिर आएको समाचारहरूप्रति आफुहरुको गम्भिर ध्यानाकर्षण भएको र आधिकारिक सूचना बाहेकको सूचना सम्प्रेषण नगर्न समेत समाचार माध्यमहरुलाई अनुरोध गरेको छ ।

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.