निजी ल्याबको परीक्षण समेट्न कोरोना बीमा मापदण्ड संशोधन गरिने

person explore access_timeभदौ २१, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । बीमा समितिले अर्को निर्णय नभएसम्मका लागि स्वास्थ्य मन्त्रालय अन्तर्गतका निकायबाट मात्रै कोरोना परीक्षण गर्न भनेको छ । आइतबार प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दै समितिले कोरोना बीमा मापदण्डमा निजी ल्याबको परीक्षणले मान्यता नपाएसम्म सरकारी ल्याबबाट मात्रै कोरोना परीक्षण गर्न भनेको हो । समितिले त्यस्ता ल्याबको परीक्षण समावेश गर्ने सम्बन्धमा एउटा सुझाब समिति समेत बनाएको छ ।  


बीमा समितिका कार्यकारी निर्देशकको नेतृत्वमा गठित समितिमा अर्थ मन्त्रालय र स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रतिनिधि रहने व्यवस्था गरिएको छ । सो समितिले सरोकारवाला पक्षसँग छलफल गरी दिएको सुझावका आधारमा त्यस्तो मापदण्ड परिमार्जन हुने जनाइएको छ ।  तर, मापदण्ड परिमार्जन नभएसम्मका लागि भने स्वास्थ्य मन्त्रालय अन्तर्गतका निकायको परीक्षण रिपोर्टलाई मात्रै मान्यता दिने समितिको अडान छ । 



हालसम्म मागदाबी भएका बीमालेखको सम्बन्धमा समितिले बीमा कम्पनीहरुलाई नयाँ निर्देशन दिएको छ । समितिले सरकारी ल्याबमा परीक्षण भएको दाबीलाई एक साताभित्र भुक्तानी दिन र निजी ल्याबको रिपोर्टका आधारमा मागदाबी गर्नेलाई तत्काल भुक्तानी नदिन भनेको छ । त्यस्तो मागदाबीउपर समिति, अर्थ मन्त्रालय र स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रतिनिधि रहेको अनुदान व्यवस्थापन समितिले दिएको सुझावका आधारमा भुक्तानी गरिने समितिले जनाएको छ । 



बिहीबार बीमा समितिले स्वास्थ्य मन्त्रालय अन्तर्गतका निकायको कोरोना परीक्षणलाई मात्रै मान्यता दिन बीमा कम्पनीहरुलाई परिपत्र गरेपछि समितिको आलोचना भएको थियो । सोही कारण समितिले आइतबार बैठक बसेर त्यस्तो निर्णय गरेको हो । 

 


कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।