बिपीको लोकतान्त्रिक समाजवादको नयाँ परिभाषा आवश्यक छ:  प्रदीप पौडेल

person explore access_timeभदौ २४, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं– नेपाली काँग्रेसका केन्द्रीय सदस्य प्रदीप पौडेलले बिपीको समयको लोकतान्त्रिक समाजवादलाई अहिले नयाँ ढंगले परिभाषित गर्नुपर्ने विचार व्यक्त गरेका छन् । बिपी जन्मजयन्तीको अवसरमा मंगलबार सुन्दरीजलस्थित बिपी संग्रहालयमा आयोजित कार्यक्रममा नेता पौडेलले बिपीवादलाई मान्नु भनेको समयसापेक्ष रुपमा परिवर्तनशील समेत हुनु रहेको धारणा राखे । 


बिपीको समयमा समाज सुधारका लागि धेरै क्रान्तिकारी तथा प्रगतिशील कामहरु भए पनि काँग्रेसले त्यसको स्वामित्व लिन नसकेको धारणा पौडेलले राखे ।  ‘बिपीसँग तत्कालीन समाजभन्दा १० कदम अघि बढ्न सक्ने अद्भूत क्षमता थियो तर अहिले हामीसँग समाजलाई भेटाउने शक्ति समेत छैन,’ पौडेलले भने । बिपीजस्ता महानायककै कारण नेपाली काँग्रेसको इतिहास विश्वका अरु कुनै देशको गौरवशाली राजनीतिक दलको भन्दा कम नरहेको पौडेलले बताए ।नेविसंघका पूर्वमहामन्त्री एवम् युवा नेता कुन्दनराज काफ्ले, नेविसंघका पूर्वउपाध्यक्ष रामप्रसाद अधिकारी, नेपाली काँग्रेसका क्षेत्रीय सभापति सन्तोष चालिसे, बिपी संग्राहलयका अध्यक्ष पर्शुराम पोखरेल लगायतका वक्ताहरुले बिपीको विचार कार्यान्वयन नगर्दा काँग्रेस कमजोर भएको भनाइ राखेका थिए । सो अवसरमा संग्राहलय परिसरमा १ सय ६ वटा विभिन्न प्रजातिका बिरुवा रोपिएको नेविसंघका नेता शुशील भट्टले जानकारी दिए ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।