केन्द्रीय संस्करण

४ बर्षपछि रुपन्देहीमा फेरि देखियो कालाजार रोग

person explore access_timeभदौ २४, २०७६ chat_bubble_outline0
file photo

बुटवल– सरकारले पश्चिम तराईमा उन्मुलनको घोषणा गरेको कालजार रोगबाट रुपन्देहीमा एकजना बिरामीको मृत्यु भएको छ । लुम्बिनी प्रदेशिक अस्पताल बुटवलमा उपचार गराइरहेका कालाजारका बिरामीको मृत्यु भएको छ । पाल्पाको रैनादेवी छहरा गाउँपालिका बल्ढेङ्गगढकी जीवन रानाको मृत्यु भएको अस्पतालमा मेडिकल सुपरिटेन्डेट डा.कृष्ण खनालले बताए ।

रानाको शुरुमा भैरहवास्थित मेडिकल कलेजमा उपचार गर्दा कालजार रोग लागेको पत्ता लागेपछि लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा ल्याएको थियो । भुसुनाको टोकाईबाट हुने कालाजार रोगको उपचार यो क्षेत्रमा लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालामा मात्र हुन्छ ।

डा. खनालका अनुसार कुनै बेला यो रोग तराईका क्षेत्रमा बसोबास गर्नेलाई हुने गर्दथ्यो । पछिल्लो समय उच्च हिमाली क्षेत्र र पहाडमा समेत देखिन थालेको छ । यो रोग लागेमा लगातार ज्वरो आउने गर्दछ भने कलेजोमा संक्रमण बढ्न गई पेट फुल्ने, कमजोरी महसुस हुने लगायत लक्षण देखिने गर्दछ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.