केन्द्रीय संस्करण

आयुर्वेद चिकित्साको लाईसेन्स परीक्षा : शतप्रतिशत उत्तीर्ण

person explore access_timeभदौ २२, २०७६ chat_bubble_outline0
file photo

काठमाडौं– नेपालमा पहिलोपटक आयुर्वेद चिकित्सकको लाईसेन्स परीक्षा लिइएको छ । नेपाल आयुर्वेद मेडिकल काउन्सिलले पहिलोपटक लिइएको आयुर्वेद चिकित्सकको लाइसेन्स परीक्षामा शतप्रतिशत चिकित्सक उत्तीर्ण भएका छन् ।

नेपाल आयुर्वेद मेडिकल काउन्सिलले पहिलोपटक भदौ १४ गते सञ्चालन गरिएको लाइसेन्स परीक्षामा ६८ जना आयुर्वेद चिकित्सकको सहभागिता रहेको थियो । भदौ २० गते सार्वजनिक गरिएको रिजल्टमा सबै चिकित्सक उत्तीर्ण भएको काउन्सिलले जनाएको छ । 

यसअघि आयुवर्दे चिकित्सकले एमबिबिएस सरहको बिएमएस उत्तीर्ण विद्यार्थीले मेडिकल काउन्सिलमा नाम दर्ता गरी चिकित्सकीय अध्यास गर्न पाउने व्यवस्था गरेको थियो ।  ६-६ महिनामा सञ्चालन हुने परीक्षामा बिएमएस तह सकेर कम्तिमा पनि ६ महिनाको इन्टनसीप सकेका विद्यर्थाीहरुले दर्ता परीक्षा दिन सक्नेछन् ।

सरकारले खासै चासो नदिएको आयुर्वेद चिकित्सा पद्धतिलाई पछिल्लो समयध्यान दिँदै आइरहेको छ । आयुर्वेद क्षेत्रको लागि परीक्षा प्रणाली एक ऐतिहासिक फड्को मानिएको छ । 


 
 
 
 

 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.