केन्द्रीय संस्करण

आईसीसी महिला फोरम संयोजकमा जुनु गुरुङ्गको उम्मेदवारी

person explore access_timeभदौ २२, २०७६ chat_bubble_outline0

सोल–गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) को यही अक्टोबर १५ देखि १७ सम्म काठमाडौँ हुने विश्व सम्मेलनमा एसिया प्यासिफिक महिला फोरम संयोजक जुनु गुरुङ्गले पनि उम्मेदवारी दिने भएकी छिन् ।
 उनले आईसीसी महिला फोरम संयोजकमा उम्मेदवारी दिने घोषणा गरेकी हुन् ।

लामो समयदेखि दक्षिण कोरियामा रहेर व्यवसायमा संलग्न जुनु गुरुङ्ग ‘वुमन फर वुमन’ दक्षिण कोरियाकी पूर्वअध्यक्ष हुन् ।  यस्तै उनी दक्षिण कोरिया सरकारले प्रदान गर्ने मानार्थ सिटिजनसिपबाट सम्मानित महिला हुन् । 

गुरुङ्गले एसिया प्यासिफिक क्षेत्र र मध्यपूर्वका मजदुर तथा महिलाहरुको दर्दनाक अवस्थाको न्यूनीकरणका लागि पहल गर्ने बताएकी छिन् । 

महिलाका आवाजलाई शसक्त रुपमा उठाई उनीहरुको आर्थिक तथा व्यवसायिक पाटोलाई सक्षम बनाउन प्रयास गर्ने बताउँदै उनले सबैतिर छरिएर रहेका महिलाहरुको संञ्जाललाई अझ बिस्तार गरि फराकिलो बनाउने प्रतिबद्धता जनाइन् । एनआरएनएलाई अझ गतिशिल र सबैको अपनवत्व हुने गरी सबै क्षेत्रको प्रतिनिधित्वको सुनिश्चितता हुनुपर्नेमा उनको जोड छ । 


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.