केन्द्रीय संस्करण

आखिर किन तालु खुइले भए राकेश रोशन ? यस्तो छ रोचक कहानी

person explore access_timeभदौ २०, २०७६ chat_bubble_outline0
Photo: instagram/hrithik roshan

बलिउडका चर्चित निर्देशक राकेश रोशनको आज जन्मदिन हो । राकेश रोशन भन्ने बित्तिकै उनको कपाल नभएको चिल्लो टाउको याद आइहाल्छ । हामीलाई उनलाई निकै अघिदेखि कपाल बिना नै देखिरहेका छौं । तर के तपाईंलाई उनी पहिलो पटक कहिले तालु खुइले भएका थिए भन्ने थाहा छ ? धेरै व्यक्तिको उमेर बढेसँगै कपाल झर्छ तर उनको हकमा यो लागू भएको होइन ।

वास्तवमा राकेश तालु खुइले हुनुका कारण निकै रोचक छ । सन् १९८७ मा राकेशले निर्देशकको रुपमा आफ्नो पहिलो फिल्म ‘खुदगर्ज’ बनाएका थिए । यो फिल्मको रिलिज अघि रोकशले तिरुपती बालाजी गएर फिल्मको सफलताको लागि प्रार्थना गरेका थिए । राकेशले यदि उनको फिल्म सफल भए जिन्दगीभर तालुखुइले हुने बाचा पनि गरेका थिए । सन् १९८७ मा जुलाई ३१ मा रिलिज भएको उनको फिल्म खुदगर्ज बक्स अफिसमा सुपरहिट रह्यो । तर राकेशले फिल्म सफल भएपछि पनि आफ्नो वचन पूरा गरेनन् ।

राकेशकी श्रीमतीलाई उनको यो बाचाबारे सबै थाहा थियो र पिंकीले नै राकेशलाई बचन पूरा गर्न लगाइन् । धेरै समयपछि राकेश रोशनले उनको कुरा माने र तालु हुने निर्णय गरे । यसैबीच उनको दोस्रो फिल्म ‘खून भरी मांग’ आयो । फिल्म रिलिज हुनु अघि नै राकेश तालु खुइले भए । यतिमात्र होइन, उनले जीवनभर तालु खुइले हुने कसम नै खाए ।

अहिलेसम्म राकेशले थुप्रै हिट फिल्म बनाएका छन् र अहिले उनी छोरा ऋतिक रोशनसँग मिलेर कृष फ्रेन्चाइजीको चौथो फिल्म ‘कृष ४’ मा काम गरिरहेका छन् । फिल्मको स्क्रिप्ट पूरा हुने तयारीमा छ र यसको सुटिङ सन् २०२० मा सुरु हुनेछ । राकेशले केही समय अघि मात्र क्यान्सरको उपचार गराएका थिए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...