केन्द्रीय संस्करण

रुपन्देहीमा  डेंगुको संक्रमण बढ्दो, एउटा बेडमा दुई बिरामी

person explore access_timeभदौ १५, २०७६ chat_bubble_outline0

बुटवल– प्रदेश ५ को  तराई भेग वर्दिया, बाँके, दाङ्ग, कपिलवस्तु, रुपन्देही र नवलपसासीमा  डेंगु रोगका बिरामीहरु  बढेका छन् । रुपन्देहीमा मात्र ३७ जना डेंगु रोगका बिरामीहरु यतिबेला उपचार गराइरहेको लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालका मेडिकल सुपरिटेन्डन डाक्टर कृष्ण खनालले बताए ।

प्रादेशिक अस्पतालमा २२  जना  डेंगुका पोजिटिभ  बिरामीहरु भेटिए । उनीहरुले उनीहरुले यहाँ उपचार गराइरहेका छन्  । डाक्टर खनालले भने रुपन्देहीमा सबै गरेर ३७ जना डेंगुका बिरामीले उपचार गराइरहेका छन । हालसम्म झण्डै तीनसय जनाको रगत परीक्षण गरिएको र ती मध्ये डेंगुका बिरामीहरु फेला परेको डाक्टर खनालको भनाई छ । 

उनका अनुसार प्रदेश ५ का तराईका जिल्लाहरुमा डेंगुका बिरामीहरु  फेला परेका छन् । ‘मुख्यगरी लामखुट्टेको  टोकाईबाट बच्नुपर्दछ’ –डाक्टर खनालले भने– ‘अहिले कै तापक्रम केहि दिन रहने हो भने स्थिति भयावह पनि हुन सक्छ ।’  उनले थपे– ‘लामखुट्टेको टोकाईबाट बच्न, हाफ कपडाहरु लगाउनुहुँदैन ।  सफा पानी, गमला, फ्रिज लगायतमा लामखुट्टे फुल पार्ने हुँदा त्यस्ता वस्तुबाट बच्नुपर्दछ ।’

डेंगुसँगै   (Typhus Fever)  नामक बिमारको संक्रमण पनि बढेको त्यस अस्पतालका डाक्टरहरुले बताएका छन् । त्यस्तै ज्वरोका बिरामी पनि बढेका छन् । जसले गर्दा रुपन्देहीका अस्पतालहरुमा एउटा बेडमा दुईजना बिरामी सुताउने गरिएको छ । त्यस्तै डेंगु परिक्षण गर्ने किटको अभाव समेत भएको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.