केन्द्रीय संस्करण

कार्यकारी अधिकार पाएका प्रचण्डले पहिलोपटक बोलाए सचिवालय बैठक

person explore access_timeभदौ ८, २०७६ chat_bubble_outline0
file photo

काठमाडौँ–पार्टी एकीकरणको १५ महिना पछि कार्यकारी अधिकार पाएका नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी(नेकपा)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले पहिलो पटक सचिवालय बैठक बोलाएका छन् ।  तत्कालीन एमाले र माओवादीबीच २०७५ जेठ ३ गते पार्टी एकता हुँदा दुवै अध्यक्षले पालैपालो वैठकको अध्यक्षता गर्ने सहमति भएपनि प्रचण्डले त्यस्तो अवसर पाएका थिएनन् ।
 
अहिले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा अध्यक्ष ओली उपचारको शिलशिलामा सिंगापुर छन् । प्रधानमन्त्री उपचारका लागि भदौ ५ गते सिंगापुर जानुभन्दा केही घण्टा अगाडि त्यसै दिन बसेको नेकपाको सचिवालय बैठकले अर्का अध्यक्ष प्रचण्डको अध्यक्षतामा बैठक बसि सांगठनिक एकता र अन्य निर्णयहरू गर्ने सहमति भएको थियो । सोही निर्णय अनुसार प्रचण्डले सोमबार बैठक बोलाएका हुन् । 

बैठक दिउँसो १ बजे पार्टी कार्यालय धुम्बाराहीमा बस्ने भएको छ । नेकपामा यसअघिका सचिवालय बैठक प्रधानमन्त्री निवास वालुवाटारमा बस्दै आएको थियो । सोमबार बस्ने सचिवालय पार्टी कार्यालयमा पहिलो पटक बस्न लागेको हो । 

भोली बस्ने बैठकले महानगर कमिटीका पदाधिकारी, प्रवास र केही आयोगका प्रमुख उपप्रमुख टुंग्याउने भएको छ । प्रधानमन्त्री समेत रहेका अर्का अध्यक्ष ओली सिंगापुरमा उपचार गराइरहेका छन् ।  पार्टीमा कार्यकारी अधिकार पाएसँगै अध्यक्ष प्रचण्डले अन्य तहका नेताहरुसँग पनि भेटघाट र छलफल गरेका छन् । आईतबार बिहान राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र अध्यक्ष प्रचण्डबीच भेटवार्ता भएको थियो । भेटमा राष्ट्रपति भण्डारीले दुई अध्यक्ष मिलेर अगाडि बढ्न सुझाएकी छन् ।

यस्तै वरियता घटुवामा परेर असन्तुष्ट बनेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालसँग शुक्रबार आफ्नै निवास खुमलटारमा भेटवार्ता गरेका थिए । यस्तै भदौ १ गते बसेको सचिवालय बैठकले हालसम्म तेस्रो वरियतामा रहेका नेता नेपाललाई चौँथो वरियता र चौथो वरियतामा रहेका नेता झलनाथ खनाललाई तेस्रो वरियतामा ल्याउने निर्णय गरेको थियो । सो निर्णयसँगै नेता नेपाल असन्तुष्ट बनेका छन् । उनले आफ्ना असन्तुष्टि लिखितरुपमै सचिवालयमा दर्ज समेत गराइसकेका छन् । 

नेता वामदेव गौतमलाई पार्टी उपाध्यक्ष बनाउने निर्णय गरेसँगै नेता नेपालले तत्कालीन एमालेका तीन उपाध्यक्ष युवराज ज्ञवाली, अष्टलक्ष्मी शाक्य र भीम रावललाई पनि सचिवालयमा ल्याउनुपर्ने माग पनि गरेका छन् । तर, नेता नेपालको मागलाई अर्का अध्यक्ष ओलीले ठाडै अस्वीकार गरिदिएका थिए । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...