केन्द्रीय संस्करण

पौडीमा सैयद र अदिप्साको कीर्तिमान

person explore access_timeभदौ ५, २०७६ chat_bubble_outline0

 काठमाडौं- हंगेरीको बुडापेस्टमा जारी सातौं विश्व जुनियर पौडी प्रतियोगितामा नेपालका दुई जना खेलाडीले राष्ट्रिय कीर्तिमान बनाएका छन् । एक सय मिटर बटरफ्लाईमा सैयद हम्जा शाहले तीन दशक अघिको राष्ट्रिय कीर्तिमान भंग गरेका हुन् । शाहले ०१.०१.२२ सेकेन्डको टाइमिङ निकाल्दै नयाँ राष्ट्रिय कीर्तिमान कायम गरेका हुन् । 

यसअघि यो कीर्तिमान ०१.०३.४३ सेकेन्ड सहित आनन्द लेप्चाको नाममा थियो । लेप्चाले यो कीर्तिमान सन् १९८९ मा बनाएका थिए । यस्तै एक सय मिटर ब्रेस्ट स्टोकमा विद्या संस्कार स्कुलमा कक्षा १० मा अध्ययनरत अदिप्सा वैद्यले पनि नयाँ राष्ट्रिय कीर्तिमान बनाएकी छिन् । वैद्यले ०१.२३.८९ सेकेन्डको टाइमिङ निकाल्दै नयाँ राष्ट्रिय कीर्तिमान कायम गरेकी हुन् ।

यसअघि यो कीर्तिमान ०१.२५.८२ सेकेन्ड सहित टिसा शाक्यको नाममा थियो । अगस्ट २५ तारिखसम्म हुने प्रतियोगितामा नेपालबाट समान चार जना पुरुष÷महिला खेलाडी सहभागी छन् । पुरुषमा सैयद हम्जा शाह, गौरव लामा, वैदज्ञराज जोशी र विकास कुमाल छन् । महिलातर्फ टीसा शाक्य, अदिप्सा वैद्य, युस्का महर्जन र अनुस्का पोखरेल सहभागी छन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.