केन्द्रीय संस्करण

एशियन पेन्टस्ले घोषणा गर्यो ‘आर्किटेक्चर स्टुडेन्ट डिजाइन प्रतियोगिता २०१८–१९’का विजेताहरु

person explore access_timeभदौ २, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं– एशियन पेन्टस्ले आयोजना गरेको ‘आर्किटेक्चर स्टुडेन्ट डिजाइन प्रतियोगिता २०१८–१९’ का  विजेताहरुको घोषणा गरेको छ ।

दि कलीस्डकोप– अखिल नेपाल आर्किटेक्चर स्टुडेन्ट डिजाइन प्रतियोगिता २०१८–२०१९ को आरम्भ गत वर्ष २०७५ साल पुष २३ गते गरिएको थियो । जसमा नेपालका सबै आर्किटेक्चरल कलेजको २०७१ समुहका ३० जना विद्यार्थीहरुले सहभागीता जनाएका थिए ।

सहभागि माध्येबाट ख्वपा इन्जिनियरीङ कलेजका श्रीजन मुश्याजुले प्रथप पुरस्कार जितेका छन् । त्यसैगरी, द्वितीय पुरस्कार आई ओ ई पुल्चोक क्याम्पसका आस्था श्रेष्ठले जितिन् । तृतीय पुरस्कार ख्वपा इन्जिनियरीङ कलेजका हिना श्रेष्ठले जितिन भने सान्त्वना पुरस्कार विजेता बनिन् काठ्माडौं इन्जिनियरीङ कलेजका श्रेया सिंह । र सान्त्वना पुरस्कार अर्का एक काठमाडौं इन्जिनियरीङ कलेजका आयुष श्रेष्ठले जिते ।

प्रतियोगितामा एक्मी इन्जिनियरिङ कलेज, इन्जिनियरिङ अध्ययन संस्थान, पुल्चोक क्याम्पस, काठमाण्डु इन्जिनियरिङ कलेज, नेपाल इन्जिनियरिङ कलेज, हिमालय कलेज अफ इन्जिनियरिङ, ख्वपः इन्जिनियरिङ कलेज र इन्जिनियरिङ अध्ययन संस्थान, थापाथली क्याम्पसका विद्यार्थीहरुको सहभागीता रहेको थियो ।

प्रतियोगीहरुलाई प्रोजेक्ट अन्तर्गत बल्खु, किर्तिपुर स्थित मेकानिकल विभाग, थापाथली क्याम्पसको लागि एकेडेमिक अनुसन्धान केन्द्र डिजाइन गर्ने जिम्मेवारी दिइएको थियो । 

यसपछि १७ जनाको डिजाइनलाई मनोनयन गरी उनीहरुलाई आफ्नो परिकल्पना र धारणाहरु आर्क समाजका प्रसिद्ध व्यक्तित्वहरु आर्किटेक्चर  विनोद न्यौपाने, आर्किटेक्चर चन्द्रलेखा कायस्थ, आर्किटेक्चर अभिषेक मानन्द बज्राचार्य, आर्किटेक्चर सरिता मास्के, र आर्किटेक्चर सञ्जय प्रधान रहनु भएको निर्णायक मण्डल समक्ष प्रस्तुत गर्ने अवसर दिइएको थियो ।

प्रस्तुत १७ वटा परिकल्पनाहरु मध्ये निर्णायक मण्डलले छनौट गरेको उत्कृष्ट ५ जना विजेताहरुको घोषणा यही भदौ १ गते म्यारियट होटल नक्सालमा आयोजित एक समारोहमा गरिएको थियो । डिजाइन प्रतियोगिता विजेता घोषणा समारोहमा त्रिभुवन विश्वविद्यालयका उप–कुलपति प्रा.डा. तिर्थराज खनिया उपस्थिति रहेको थियो ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.