केन्द्रीय संस्करण

सरकारले कानुनको तोडमोड गर्यो : आहुति

person explore access_timeभदौ १, २०७६ chat_bubble_outline0
file photo

-माया श्रेष्ठ  
काठमाडौं– प्रस्तावित वैज्ञानिक समाजवादी पार्टी नेपालका संयोजक एवम् विश्लेषक तथा लेखकले विश्वभक्त दुलाल आहुतिले सरकारको नेतृत्व गर्ने हरुले समावेशी समानुपातिक सिद्घान्तलाई तोडमोड गर्ने गरेको आरोप लगाएका छन् । 

नेपाल वैकल्पिक अध्ययन समाजले आायोजना गरेको एक कार्यक्रममा बोल्दै दुलालले सो कुरा बताएका हुन् । उनले लोकसेवा आयोगले खुलाउने गरेको विज्ञापनमा समानुपातिक तथा समावेसी तवरबाट परीक्षा नलिएर दलित, जनजाती, मधेशी र महिलाहरुमाथि राज्यबाटै पितृसत्तात्मक सोच हावी हुने गरेको आरोप लगाए ।

उनले भने, ‘सरकारले कानुनमा उल्लेख भएका कुरालाई बेवास्ता ग¥यो’ उनले भने, ‘अझै पनि त्यो विज्ञापनका विषयमा जनता सडकमा आन्दोलन गर्न बाध्य छन् ।’ बौद्धिक व्यक्तिहरुले मिडिया मार्फत दलित, जनजाती, मधेशी र महिलाहरुको लागी कानुनमा छुटाइएको कोटाका विषयमा नकारात्मक प्रचारबाजी गरेको आरोप समेत उनले लगाउँदै उनले लोकसेवा आयोगलाई दोष दिएर सरकार तर्किएको समेत बताए ।

उनले भने, ‘सरकारलाई कर्मचारी चाहिएको खण्डमा लोकसेवा आयोगलाई निर्देशन दिइसकेपछि कर्मचारी माग गर्ने हो, आयोगले कानुनभन्दा माथि गएर काम गरे सरकारले महाअभियोग लगाउन पनि सक्छ, तर सरकारमा बसेका शासकमा समानूपातिक समावेशी भन्ने कुरा स्वीकार गर्न सक्ने क्षमता छैन् ।’ उनले भने ।

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.