केन्द्रीय संस्करण

नेपाल र अफगानिस्तान भिड्दै

person explore access_timeसाउन २८, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं-पाँचौं एसियन भलिबल कन्फेडेरेसन (एभीसी) सेन्ट्रल जोन सिनियर पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको सम्पूर्ण तयारी पूरा भएको छ । आयोजक नेपाल भलिबल संघले मंगलबार पत्रकार सम्मेलन गर्दै प्रतियोगिताको सम्पूर्ण तयारी पूरा भएको जानकारी दिएको हो ।

प्रतियोगितामा सहभागी बन्न अफगानिस्तान टोली मंगलबार नेपाल आईसकेको छ । नेपालले प्रतियोगिता अघि अफगानिस्तानसँग दुईवटा मैत्रीपूर्ण खेल समेत खेल्नेछ । नेपालले बुधबार र सुक्रबार अफगानिस्तानसँग मैत्रीपूर्ण खेल खेल्नेछ । अफगानिस्तान टोलीलाई संघका पदाधिकारीले त्रिभुवन विमान स्थलमै पुगेर स्वागत गरेका थिए ।

लगनखेलस्थित सैनिक शारीरिक तथा तालिम केन्द्रको कभर्डहलमा हुने प्रतियोगितामा आयोजक नेपालसहित बंगलादेश, अफगानिस्तान, माल्दिभ्स, किर्गिस्तान, तुर्कमेनिस्तान र उज्वेकिस्तानले प्रतिस्पर्धा गर्नेछन् । प्रतियोगिताका लागि नेदरल्यान्ड्सका प्रशिक्षक हान एबिङले इम रानाको कप्तानीमा १४ सदस्यीय नेपाली खेलाडी टोलीको घोषणा गरिसकेका छन् । यसपटक नेपालले उपाधि चुम्ने लक्ष्य लिएको सहायक प्रशिक्षक जगदिश भट्टले बताए ।

यसअघि नेपालको पुरुष टोलीले २०७३ सालमा माल्दिभ्समा भएको सेन्ट्रल जोन भलिबलमा कांस्य जितेको थियो । नेपालले ४१ वर्षपछि जितेको यो ऐतिहासिक पदक थियो । जुन नेपाली महिला र पुरुष भलिबल टोलीले एभीसी र अन्तर्राष्ट्रिय भलिबल महासंघ (फिभ)बाट मान्यताप्राप्त प्रतियोगितामा जितेको पहिलो पदक हो । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.