केन्द्रीय संस्करण

उपन्यास ‘होस्टल’माथि नेता आचार्यको टिप्पणी

person explore access_timeसाउन २२, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं– नेपाली काँग्रेसका बौद्धिक नेता नरहरि आचार्यले अभिभावकले बालबालिकाको मनोविज्ञान बुझ्दा उनीहरुले प्रगित गर्ने सक्ने बताएको छ । शाश्वत घिमिरेद्वारा लिखित उपन्यास ‘होस्टल’ को लोकार्पण समारोहमा नेता आचार्यले बालबालिकालाई पढाइसँग सिर्जनशीलतिर लाग्न प्रेरित गर्नुपर्नेमा जोड दिए ।

साथै नेता आर्चायले शाश्वतले सानो उम्मेरमा उपन्यास लेख्ने क्षमता राख्नुनै आफैंमा उपलब्धिमुलक रहेको बताए । कक्षा १२ मा अध्ययनतर शाश्वतको ‘होस्टल’ कक्षा ९ मा पढ्दा लेखिएको उपन्यास हो । नेता आचार्यले लेखक शाश्वतलाई समिक्षात्मक दृष्टिकोणका लिएर अन्य कृति ल्याउन सुझाव पनि दिए । साथै नेता आचार्यले शाश्वतमा रहस्यवादी लेखाइको प्रभाव परेको बताए ।

होस्टल उम्मेर अनुसारको सशक्त कृति रहेको उनको भनाइ छ । होस्टलमाथि वरिष्ठ शिक्षा विद डा. टेकप्रसाद घिमिरे, डा.गणेश घिमिरेले समालोचना राखेका थिए । उपन्यास ‘होस्टल’मा होस्टलमा बस्नेहरुको कथावस्तु समेटिएको छ ।

डा.घिमिरेद्वायका अनुसार होस्टलमा बस्ता बिग्रिएको बाच्चा विद्यालयको राम्रो वातावरणका कारण सुर्धिएर राम्रो प्रगति गरेको विषयमा ‘होस्टल’ केन्द्रित छ । शाश्वतले उपन्यासमा होस्टल जीवनको यर्थात परक विषयलाई समेटेको उनीहरुले बताए । शाश्वतका यो दोस्रो कृति हो । यसअघि उनले कविता संग्रह ‘सुन्दर नेपाल’ बजारमाल्याएका थिए ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.