केन्द्रीय संस्करण

प्रतिनिधिसभामा जरुरी सार्वजनिक महत्वको प्रस्ताव पेश

person explore access_timeसाउन ८, २०७६ chat_bubble_outline1
file photo

काठमाडौं– संघीय संसदको प्रतिनिधिसभाको बैठकमा बाढी, पहिरो र डुबान पीडितको राहतका लागि ‘जरुरी सार्वजनिक महत्वको प्रस्ताव’ पेश गरिएको छ । प्रमुख प्रतिपक्ष दल नेपाली काँग्रेसका नेता डा.मिनेन्द्रप्रसाद रिजालले बाढी, पीडित र डुबान पीडितको राहत, उद्धार र पुनस्र्थापनाका लागि प्रतिनिधिसभाको बुधबारबाट सुरु भएको बैठकमा सो प्रस्ताव पेश गरेका हुन् ।

बाढी, पहिरो र डुबान पीडितलाई राहत, उद्धार तथा पुनस्र्थापनका लागि राष्ट्रिय सहमति जुटाउन संसदमा सो प्रस्ताव पेश गर्नुपरेको पनि काँग्रेस नेता रिजालले स्पष्ट पारे । उनले जनतालाई राहत, उद्धार र पुनस्थापनाको उचित व्यवस्था गर्न पनि सरकार र प्रतिपक्ष दलहरुले मिलेर काम गर्नुपर्ने स्पष्ट पारे ।

उनले सरकार एक्लैले सो विपत्तिको सामना गर्न नसक्ने भएकाले पनि संसदमा सो विषयमा छलफल गरेर अघि बढन आफूले सो प्रस्ताव पेश गरेको पनि उल्लेख गरे । उनले पीडामा परेका जनतालाई साथ दिन संसदबाटै सबै राजनीतिक दलहरुले एकताबद्ध भएर अघि बढने संकल्प गर्नुपर्ने धारणा पनि राखिन् ।

त्यसअवसरमा नेता रिजालले बाढी, राहत र उद्धारमा सरकारले हालसम्म गरेका कामको जानकारी संसदलाई गराउन पनि गृहमन्त्री रामबहादुर थापासँग माग गरे । सत्तापक्ष र प्रतिपक्ष दुवै मिलेर जनताको पीडालाई सम्बोधन गर्न लाग्नुपर्ने पनि बताए ।

नेता रिजालले पेश गर्नु भएको सो प्रस्तावको राष्ट्रिय जनता पार्टी, नेपालका सांसद राजकिशोर यादवले समर्थन गरेका छन् । गत असार २७ गतेबाट सूरु भएको ३ दिनसम्मको अविरल वर्षाका कारण देशका विभिन्न भागमा सयभन्दा बढिको ज्यान गएको थियो भने अर्बौको धनजनको क्षति भएको थियो । 

कमेन्ट

  1. July 24, 2019, 4:37 p.m. लोक
    संसदमा प्रस्ताव प्रस्तुत गरेर छलफल र निर्णय गर्दैमा समस्या समाधान हुने होइनन्, राष्ट्र निर्माण र विपद ब्यवस्थापन गर्न तेरो र मेरो तैँले र मैले नभनि सबै राजनैतिक दल, कर्मिमचारि र जनता एकसाथ मिलेर काम गरे कायापलट हुन समय पर्खिरहनु पर्दैन !! संसदमा विपद ब्यवस्थापन आदिइत्यादी समस्या देखाएर छलफल गर्ने गराउने भनेको जनताको खुन पसिनामा होली खेल्ने एकताको लागी हो, कस्लाई थाहा छैन र !!
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

Loading comments...