केन्द्रीय संस्करण

संसारको एक्लो एयरपोर्ट जहाँ समुद्री किनारामा बनेको छ रनवे, छाल आउँदा बन्द हुन्छ

person explore access_timeसाउन ७, २०७६ chat_bubble_outline0
Photo: CNN

स्कटल्याण्डको बाराद्वीपस्थित एयरपोर्ट केही विशेष छ । उत्तर एटलान्टिक महासागरको तटमा रहेको यो दुनियाँको पहिलो यस्तो हवाई अड्डा हो जहाँ कुनै रनवे छैन । यहाँ समुद्री किनारामा नै विमान अवतरण हुन्छ । ठूलो छाल आएका बेला चेतावनी जारी गरिन्छ र विमान अवतरण गर्न दिइँदैन ।

बारा नाम दिइएको उक्त विमानस्थल समुद्री किनारामा अवस्थित संसारको एक्लो एयरपोर्ट हो । यो ग्लासगो एयरपोर्टसँग पनि जोडिएको छ । समुद्री आँधी आउँदा वा यसको सूचनापछि एयरपोर्ट बन्द गरिन्छ भने उडान रद्द गरिन्छ ।

बारा एयरपोर्टमा धेरैजसो साना विमान (२० सिटे) मात्रै ल्याण्ड गर्छन् । यहाँ दैनिक स्कटिश एयरलाइनका दुई विमान पुग्छन् । यहाँ विमान बालुवामा नै ल्याण्ड गर्छ । आँधी आउँदा अवतरणको समय परिवर्तन गरिन्छ ।

समुद्री किनारामा एउटा सानो भवन बनाइएको छ जसलाई तपाईं टर्मिनल भन्न सक्नुहुन्छ ।  

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...