केन्द्रीय संस्करण

पाँच नम्बर प्रदेशमा नेकपाको जिल्ला नेतृत्व, कसले कहाँ पाए जिम्मेवारी ?

person explore access_timeसाउन ५, २०७६ chat_bubble_outline0

बुटवल-सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) ले ७७ जिल्ला इन्चार्ज तथा सहइन्चार्ज तोकेको छ । ६ महानगरका इन्चार्ज पनि चयन भएका छन् । आइतबार बालुवाटारमा बसेको सचिवालय बैठकले इञ्चार्ज तथा सहइन्चार्जहरु तोकेको हो । त्यसैक्रममा पाँच नम्बर प्रदेशका १२ जिल्लामा पनि इञ्चार्ज तथा सहइन्चार्जहरु तोकिएका छन् । पाँच नम्बर प्रदेशका तीन जिल्लामा सह ईन्चार्ज तोकिएका छैन् दाङ जिल्लामा १० वटा सहईन्चार्ज तोकिएका छन् ।

पाँच नम्बर प्रदेशको अस्थाई राजधानी रुपन्देहीमा लिला गिरीलाई इञ्चार्ज तोकिएको छ । उनी प्रदेशको बाहलवाला मन्त्री हुन् भने सहइन्चार्जमा एकराज विश्वकर्मा, खिमलाल भट्राई र दघिराम न्यौपानेलाई तोकिएको छ ।

भट्टराई राष्ट्रिय सभामा नेकपा प्रमुख सचेतक हुन् भने न्योपाने प्रदेशसभा सदस्य रहेका छन् ।  नवलपरासी पश्चिममा ईन्चार्ज बैजनाथ चौधरी तोकिएका छन् । उनी प्रदेश सरकारको  भौतिक पूर्वधार मन्त्री हुन् ।

कपिलवस्तु इन्चार्जमा गिरीधरीलाल न्यौपाने, सहइन्चार्जमा विमला घिमिरे ,पाल्पाको इञ्चार्जमा सोमप्रसाद पाण्डेय , सहइञ्चार्जमा तुलाराध घर्ती रहेका छन् । गुल्मीमा दिनेश पन्थीलाई  इन्चार्जको जिम्मेवारी प्रदान गरिएको छ । यस्तै अर्घाखाँचीमा नजिर मियाँलाई इन्चार्ज रहेका छन् । सहइन्चार्जमा सुशीला श्रीपाली ठकुरी रहेको उल्लेख छ  ।

प्युठानमा कृष्णध्वज खड्का रहेका छन् भने  दाङ जिल्ला इन्चार्जमा जीवन गौतम रहेका छन् ।  धेरै सहइन्चार्ज पनि यहि जिल्लामा तोकिएको छ । ईन्द्रलाल थारु, दानाकुमारी शर्मा,नारायणी शर्मा, निर्मल आर्चाय, नरुलाल चौधरी, भागवत विश्वासी, मेठमणि चौधरी , हेमराज शर्मा पोखरेल, शान्ता चौधरी रहेका सहइन्चार्ज छन् । दाङ मुख्यमन्त्री तथा पाँच नम्बर  प्रदेश इन्चार्ज शंकर पोखरलेको  गृह जिल्ला हो । रुकुम पूर्व खेममान खड्कालाई इन्चार्ज बनाइएको छ भने सहइन्चार्जमा कमला रोका र तेजबहादुर ओली रहेका छन्  ।

रोल्पामा दिपेन्द्र पूनलाई इन्चार्ज तोकिएको छ भने सहइन्चार्जमा ताराकुमारी घर्ती र नविन रोकामगर रहेका छन् । बाँकेमा इन्चार्ज दिनेश यादव, सहईन्चार्जमा पूर्णकुमारी सुवेदी,महेश्वरजङ गहतराज,मोहमद हारुम हलुवाई रहेका छन् । बर्दियाको इन्चार्जमा लक्ष्मण ज्ञवाली,सहइन्चार्जामा तिलकराम शर्मा र शन्तकुमारी चौधरी रहेका छन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.