केन्द्रीय संस्करण

नेपालका समिरलाई स्वर्ण

person explore access_timeसाउन ३, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं-नेपालका समिर श्रेष्ठले १२औं दक्षिण एसियाली शारीरिक सुगठन च्याम्पियनसिपको पुरुष ६५ केजीमा शुक्रबार स्वर्ण जितेका छन् । भारतका दिनेश दोस्रो र नेपालकै प्रज्ज्वलमान शाक्य तेस्रो भए ।

पहिलो दिने जम्मा ६ स्पर्धामा प्रतिस्पर्धा भएको थियो । जसमा नेपालले एक स्वर्ण, चार रजत र तीन कांस्य गरी आठ पदक जित्यो । पुरुष ५५ केजीमा नेपालका किसनदास महर्जनले कांस्य हात पारे । मालदिभ्सका मोहम्मद मुसा पहिलो र भारतका मुरुगन रामामुर्ती दोस्रोे भए । पुरुष ६० केजीमा भारतका दिपु पहिलो भए । नेपालका कमल भण्डारी दोस्रो र अफगानिस्तानका मोहम्मद कसिम हुसैन तेस्रो भए ।

नेपाल शारीरिक सुगठन तथा फिटनेस संघद्वारा आयोजित प्रतियोगिताको पुरुष ७० केजीमा अफगानिस्तानका अब्दुल समी पहिलो भए । नेपालका रमेश कार्कीले रजत र इमरान अली तेस्रो भए ।

कमलादीस्थित नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानमा भइरहेको प्रतियोगिताको महिला एथलेटिक फिजिक्समा नेपालले दुई पदक हासिल ग¥यो । रजनी श्रेष्ठले रजत तथा सुजिता मानन्धरले कांस्य जिते । भारतकी निशा भोयर पहिलो स्थानमा रहिन् । पुरुष फिटनेस फिजिक्समा नेपालका राजु राईले रजत पदक प्राप्त गरे । अफगानिस्तानका हमिदुल्लाह खुशदिल पहिलो र सलिम शाह अन्वरी तेस्रो भए । 

विजेतालाई युवा तथा खेलकुद मन्त्री जगतबहादुर सुनार (विश्वकर्मा), राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्का सदस्य सचिव रमेशकुमार सिलवाल लगायतले पुरस्कार वितरण गरे । यसअघि प्रतियोगिताको खेलकुद मन्त्री विश्वकर्माले उद्घाटन गरेका थिए । दुई दिने प्रतियोगिता शनिबार सम्पन्न हुनेछ ।

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.