केन्द्रीय संस्करण

डुबान पीडितलाई मुख्यमन्त्री राउतद्वारा राहत वितरण

person explore access_timeसाउन २, २०७६ chat_bubble_outline0

रौतहट-अबिरल बर्षासँगै बिनाशकारी बाढी आएको एक हप्तापछि प्रदेश २ का मुख्यमन्त्री लालबाबु राउत गद्दीले बिहिवार रौहतटको बाढी प्रभावित क्षेत्र निरीक्षण गरेका छन् ।  मुख्यमन्त्री राउतले बाढी प्रभावित क्षेत्रको निरीक्षण गरेर जिल्ला प्रशासन कार्यालय गौरमा आएका बाढी पीडितलाई राहत रकम समेत वितरण गरेका छन् । 

बाढीमा परेर मृत्यु भएका गौर नगरपालिकाका २ जना मृतक परिवारलाई नेपाल सरकारबाट आएको १/१ लाख नगद र राहत सामाग्री  मुख्यमन्त्री राउतले हस्तान्तरण गरे ।  बाढीबाट पिडित भएका परिवारलाई प्रदेश सरकारको राहत वितरण गर्दै मुख्य मन्त्री राउतले हरेक वर्ष बाढीबाट जनधनको क्षति भइरहेको अवस्थामा जनताको जनधनको सुरक्षाका लागी ठोस पहल हुनुपर्ने बताए । 

उनले पीडितको समस्या समाधान गर्न प्राधिकरण गठन गरेर अगाडी बढनुपर्ने बताए । सञ्चारकर्मीहरुसँग कुरो गर्दै केन्द्र सरकारबाट पहल गरेर ठोस नीति बनाई स्थायी रुपमा बाढीको समस्यालाई समाधानका लागि प्रदेश सरकार र स्थानीय तह समेतको सहभागितामा काम हुन जरुरी रहेको उनले  जिकिर गरे । 

बाढी प्रभावित क्षेत्रहरुको ्नक्साकंन गरेर अधिकार सम्पन्न विपत व्यवस्थापन सम्बन्धी एउटा प्राधिकरण गठन गर्नु पर्नेमा राउतले जोड दिए ।   मुख्यमन्त्री राउतले वागमती, लाल बकैया, झाँझ, डोरी, चाँदी लगायतका नदीहरुलाई व्यवस्थीत बनाउन र तटबन्धहरुको समुचित व्यवस्थापन गरी समस्या समाधान गर्नुपर्ने बताए ।

 
बाढीमा मृत्यु भएका परिवारका सदस्यलाई नेपाल सरकारको तर्फबाट तत्काल एक लाख रुपैयाँ, खाद्यान्न तथा पाल मुख्यमन्त्री राउतले हस्तारन्तरण गरेका थिए  । बाढीको दोस्रो दिनमै प्रदेश सरकारले आपतकालिन बैठक बसेर राहत तथा पुर्नस्थापनाको काम अगाडी बढाएको उनले बताए ।  

बाढीबाट प्रभावित जिल्लाहरुमा प्रदेश सरकारले तत्कालका लागी दश लाख रुपैयाँका दरले राहतका लागि रकम पठाएको मुख्यमन्त्री राउतले बताए ।सोही कार्यक्रममा मुख्यमन्त्री राउतले रौतहटका पाँच हजार बाढी पीडित परिवारका लागि करिव १ करोड ३७ लाखको पाँच हजार राहत प्याकेज वितरण हुने समेत प्रस्ट पारेका थिए  ।.


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.