केन्द्रीय संस्करण

लोक सेवालाई विज्ञापन रद्द गर्न दबाब

person explore access_timeसाउन १, २०७६ chat_bubble_outline1

स्थानीय तहमा कर्मचारी भर्ना गर्न लोक सेवा आयोगले आह्वान गरेको विज्ञापन रद्द गर्न माग गर्दै आदिवासी जनजातिले मंगलबार माइतीघर मण्डलामा प्रदर्शन गरेका छन् ।

आयोगले ५ सय २१ स्थानीय तहमा कर्मचारी भर्ना गर्न ९ हजार ४ सय ६१ कर्मचारीको माग गर्दै सो विज्ञापन खुलाइएको हो ।

आयोगले संविधानको मर्म विपरीत समावेशी सिद्धान्तलाई बेवास्ता गर्दै कर्मचारी भर्ना गर्न लागेको आरोप लगाउँदै उनीहरुले आरक्षण बचाऔं आन्दोलन मार्फत सो प्रदर्शन गरेका हुन् । प्रदर्शनकारीले संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासनमन्त्री लालबाबु पण्डितको राजीनामा माग गरेका छन् ।

सो प्रदर्शनीमा आदिवासी जनजाति, मधेसी, मुस्लिम, दलित, अल्पसंख्यक, पिछडिएको क्षेत्र र अपांगता भएका नागरिकहरुको सहभागिता रहेको छ ।
यसअघि काठमाडौंको सुन्धारा, भृकुटीमण्डप, थापाथली र बानेश्वरबाट माइतीघर मण्डलासम्म ¥याली निकालिएको थियो । सो प्रदर्शनमा टाउकोमा रातो कपडा बाध्नुका साथै ब्यानर र पर्चा बोकिएको थियो । यो समाचार आजको नेपाल समाचारपत्रमा छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. July 18, 2019, 7:19 a.m. वसन्त निरौला
    आरक्षण दिनु समानतामा ल्याउनु नराम्रो हैन तर समय सीमा र लक्ष बिहिन आरक्षणले आज अन्य जातीको सक्षमतालाई पैतालामुनी राखेको छ । आखिर नेपालमा किन जातभात र धर्मका नाममा विभेद हुदैछ ? आरक्षण कहिले सम्म? उदाहरण कि एक बाबुले छोरालाई हरेक दिन रू.१०००/- पकेट खर्च दिन्छ भने त्यो छोराले कहिल्यै एक हजार कमाउने सपना देख्दैन, कोशिस गर्दैन । त्यसैले ८०% ल्याउनेलाई कुल्चिएर ४० % ल्याउनेलाई राज्य संचालन गर्न दिदा प्रतिफल कस्तो आउला सबैैलाई चेतना भया ।
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.