केन्द्रीय संस्करण
राजनीति

टुंगियो नेकपाको एकता प्रक्रिया, ओली–प्रचण्डबीच सहमति

person explore access_timeअसार ३१, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं– लामो छलफलपछि नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)को बाँकी रहेको एकता प्रक्रिया टुंगो लागेको नेताहरुले बताएका छन् । मंगलबार नेकपा अध्यक्षद्वय केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डबीच भएको छलफलबाट एकता प्रक्रिया टुंगो लगाइएको हो । 

नेकपाका अध्यक्ष केपी ओली र प्रचण्डले पटक पटक असार मसान्तभित्र एकताका बाँकी प्रक्रिया टुंगोमा पुर्याउने प्रतिवद्धता जनाएका थिए । सोही अनुसार आज करीब ३ घण्टा लामो छलफलबाट दुई अध्यक्षले एकताको टुंगो लगाएका हुन् । 

प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा मंगलवार अध्यक्षद्धय ओली र प्रचण्डबीच भएको छलफलले एकता प्रकृया टुंगो लगाएको नेकपाका महासचिव विष्णु पौडेलले जानकारी दिए । उनले प्राविधिक कुराहरु साउन ५ गते बस्ने सचिवालयको बैठकबाट अनुमोदन गरेर सार्वजनिक गरिने पनि बताए । 

जेठ २१ गतेदेखि तीन दिनसम्म बसेको नेकपा सचिवालको बैठकले जिल्ला कमिटीको इन्चार्ज र सहइन्चार्ज, पोलिटब्युरो गठन, कार्यसमितिको कार्यविभाजन लगायतका विषयमा टुगो लगाउन अध्यक्षद्धयलाई जिम्मेवारी दिएको थियो । 

सोही अनुसार अध्यक्षद्धय अ‍ोली र प्रचण्डले एक महिना गृहकार्य गरि त्यसलाई टुंगो लगाएका हुन् । 

 मंगलवार नेकपा ललितपुर कमिटीको पूर्ण बैठकलाई सम्बोधन गर्दै अध्यक्ष प्रचडले पार्टीको एकता प्रकृया आजै टुगों लगाउने घोषणा गरेका थिए । 

प्रचण्डले भनेका थिए, ‘जेष्ठ कम्युनिस्ट मञ्च, सल्लाहकार मञ्च, आयोग र विभागको विवाद टुगिंएको छ । बाँडफाँट भइसकेको छ, अब ती खाली ठाउँमा नाम भर्न मात्र बाँकी छ । आज पार्टी एकता टुगों लगाउने वित्तिकै संगठनलाई सुदृढ बनाउने अभियान सञ्चालन हुन्छ ।’ 

स्रोतका अनुसार अध्यक्ष प्रचण्डले भने जस्तै विभिन्न ३२ वटा विभाग, सल्लाहकार मञ्च, आयोगलगायतमा भागबण्डा भएको छ । जसमा तत्कालिन एमालेले १८ र तत्कालिन माओवादी केन्द्रले १४ वटा पाएको छ । 
जिल्ला कमिटीको इन्चार्ज र सहइन्चार्जमा भने ६० र ४० को आधारमा बाँडफाँड भएको बताइएको छ । जिल्लामा रहेका तत्कालिन एमाले र माओवादी केन्द्रका तत्कालिन इन्चार्ज र सहइन्चार्जबाट नेकपाका जिल्ला इन्चार्ज र सहइन्चार्ज चयन गर्ने बताइएको छ ।

 २०७५ जेठ ३ गते तत्कालीन एमाले र माओवादी केन्द्र मिलेर नेकपा गठन भएको थियो । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.