केन्द्रीय संस्करण

एनआरएनए नाइजेरियाको अध्यक्षमा रोशन थापा निर्वाचित

person explore access_timeअसार ३०, २०७६ chat_bubble_outline1

नाइजेरिया । गैरआवासीय नेपाली संघ नाइजेरियाको लेगोसमा सम्पन्न सातौ वार्षिक साधारण सभाले सन २०१९- २०२१ का लागि रोशन थापाको अध्यक्षतामा सर्बसम्मत नयाँ कार्य समितिको गठन गरिएकाे छ ।                

वार्षिक साधारणसभालाई सम्बोधन गर्दै एनआरएनए अन्तरास्ट्रिय कार्य समितिका कोषाध्यक्ष हिक्मत थापाले सन २००८ मा स्थापना भएदेखि एनआरएनए नाइजेरियाले एनआरएनए अभियानको मुख्य हिस्साको रुपमा आफूलाई स्थापित गरेकाे बताए । उनले एनआरएनएका सबै परियोजना र नेपालका सबै राहत सहयोग अभियानमा एनआरएन नाइजेरिया सक्रिय रहेको पनि बताए । 

त्यसैगरी साधारणसभामा  आईसिसी महिला उप संयोजक मन थापा , आईसीसी सदस्य चिरन्जिबी रोका , पूर्व अफ्रिका उपसंयोजक विदूर घिमिरे , उपाध्यक्ष वीरेन्द्र गुप्ताले मन्तब्य ब्यक्त गरेका थिए भने सभापतित्व अध्यक्ष बिश्वास पौडेलले गरेका थिए ।

साधारणसभाले सन २००१९-२१ का लागि आइसीसी सदस्यमा विश्वास पौडेललाई चयन गरेको छ भने उपाध्यक्षमा बिरेन्द्र गुप्ता,उर्मिला रोका,सुशील गिरी महासचिवमा अभिषेक मान सिंह , सचिबमा रोहित भाङ्गर ,सोमेश अर्याल कोषाध्यक्षमा रमेश गुप्ता , सहकोषाध्यक्षमा सागर उप्रेती र सदस्यहरुमा उत्तम पौडेल ,राजु धिताल ,इन्द्र टन्डन ,बिस्नु गिरी र लक्ष्मी गुरुङ  निर्बाचित भएका छन । 

कार्य समितिको महिला संयोजकमा सावित्री गुप्ता र युबा संयोजकमा फिरोज आलम निर्बाचित भएका छन । त्यसैगरी सल्लाहकारमा हिक्मत थापा , चिरञ्जीवी रोका , बिदुर घिमिरे , संजय थापा र शंकर बर्मा चयन भएका छन् ।               

साधारण सभाले संघको छैठौं नेपाल परियोजना तत्काल नेपालको  प्रदेश नम्बर ५ मा संचालन गर्ने र  नेपाली सास्कृतिक कार्यक्रमको तेश्रो शृङ्खला लेगोसमा आयोजना गर्ने निर्णय पनि गरेको छ ।

कमेन्ट

  1. July 18, 2019, 2:49 p.m. एउटा जनता
    यो समाचार पढ्दा मलाई एउटा कुराको जान्न मन लग्यो नाइजेरियामा नेपालीहरु के का लागि जाँदा रहेछन? यसो बुज्दा स्थाई बसोबासमा पो रहेछन् कि क्या हो? के हाम्रो जस्तो देशबाट नाइजेरियामा गएर जागीर वा ब्यबसाय गर्न सक्ने बाताबरण छ?
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

Loading comments...