केन्द्रीय संस्करण

स्ट्याण्डर्ड चार्टर्ड बैंकद्वारा माइती नेपाललाई स्यानिटरी–नेपकिन बनाउने मेशिन प्रदान

person explore access_timeअसार २७, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं– स्ट्याण्डर्ड चार्टर्ड बैंकले माइती नेपाललाई स्यानिटरी नेपकिन निर्माण गर्ने २ वटा मेशिनहरु ह्स्तान्तरण गरेको छ ।

बैंकको दिगो पहलकदमी स्ट्याण्डर्ड चार्टर्डद्वारा भविष्य निर्माताहरु अभियान अन्तर्गत यही २०७५ असार २० गते उक्त मेशिनहरु माइती नेपाललाई न्यून लागतको स्यानिटरी नेपकिन उत्पादन गर्ने कार्यमा सहयोग पु¥याउने उद्देश्यका साथ प्रदान गरिएको हो । योजनाले असहाय युवतीहरु र महिलाहरुलाई स्यानिटरी नेपकिनको उत्पादनद्वारा सशक्तिकरण गराउने लक्ष्य राखेको छ जसबाट महिलाहरुलाई महिनावारी हुँदा स्वच्छ सुरक्षित सरसफाईमा प्रोत्साहन मिल्नेछ ।

स्ट्याण्डर्ड चार्टर्डद्वारा भविष्य निर्माताहरु बैंकको एक त्यस्तो विश्वव्यापी पहलकदमी हो, जसले असमानताका मुद्दाहरुमा सरोकार राख्दछ र हाम्रो समुदायका युवावर्गका लागि वृहत् आर्थिक समावेशिताको प्रवद्र्धन गर्न चासो देखाउँदछ । बैंकले यस योजनामार्फत् न्यून आय भएका घर परिवारका विपन्न युवावर्गहरुलाई शिक्षा, रोजगारमूलक र उद्यमशीलतामाथि केन्द्रित कार्यक्रमहरुमा सहायता प्रदान गर्ने गरेको छ ।

माइती नेपालले आज आयोजना गरेको एक विशेष कार्यक्रमका बीच आसियन एण्ड साउथ एशियाका सिइओ जुडी सु र स्ट्याण्डर्ड चार्टर्ड बैंक लिमिटेड नेपालका सिइओ अनिर्वाण घोष दस्तीदारले संयुक्त रुपमा माइती नेपालका अध्यक्ष विश्व खड्कालाई न्यूनलागतको स्यानिटरी प्याड उत्पादन योजनाको एक हिस्सा स्वरुप २ वटा मेशिनहरु ह्स्तान्तरण गरे ।

उक्त अवसरमा कर्पोरेट अफेयर्स, ब्राण्ड एण्ड मार्केटिङ्गका प्रमुख प्रनु सिंहले महिनावारीसँग सम्बन्धित अन्धविश्वासको कारण दिनहुँ सुन्नमा आउने विभिन्न खाले पिडादायी कथाहरुबाट मर्माहत भएको बताए ।

उने भने, ‘समय आइसकेको छ, हामीले मासिकधर्मका विषयहरु र यससँग जोडिएको सरसफाईका बारेमा जागरण पैदा गर्न अगाडी बढेर आउन र एक अत्यन्त महत्वपूर्ण सामाजिक सरोकारको रुपमा यसलाई व्यवहार गर्न जरुरी भैसकेको छ । स्ट्याण्डर्ड चार्टर्ड माइती नेपालसँग यस किसिमको महत्वपूर्ण योजना जसले समाजमा सही मानेमा भिन्नता ल्याउनलाई प्रेरित गर्दछ त्यस कार्यमा सहकार्य गर्न पाएकोमा गौरवान्वीत महसुस गर्दछ ।’


 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

Loading comments...