केन्द्रीय संस्करण

कमला नदीमा फसेका ६ जनाको उद्धारमा समस्या, हेलिकोप्टरको पर्खाइमा प्रशासन

person explore access_timeअसार २७, २०७६ chat_bubble_outline0

सिरहा– बाढीका कारण कमला नदीको बाढीमा फसेका ५ जनाको उद्धारमा समस्या भएको छ । सिरहाको कल्याणपुर नपा ६ निर्दनामा पाँच जना र कर्जन्हा नगरपालिका २ को कमला नदीमा   १ जना बाढीमा फसिरहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

कमला नदीको मध्य भागमा गाई गोठ बनार बसेका कल्याणपुरका ५ जना फसेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी गोपाल प्रसाद अधिकारीले जनाकारी दिए । फसेकाहरुका  उद्धारको लागि काठमाडौंमा हेलीकोप्टर तयारीमा रहेको अधिकारीले बताए । उनले सवै निकायसँग समन्वय गरेर उद्धारको प्रयास भइरहेको छ । तर, अत्यधिक बाढीका कारण उनीहरुको उद्धारमा समस्या आईरहेको जनाए । 

फसेकाहरुमा कल्याणपुर नपा ६ निर्दनाका रसिन्द्र दास ५०, सुकदेव दास ५५, कन्चन मण्डल ५०, कुनमा महतो ५० र उनकी श्रीमती नाम नखुलेको ४५ वर्षिय एकजना महिला रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिरहाले जनाएको छ । प्रहरीले उद्धारका लागि सवै निकायसँग समन्वय भइरहेको जनाएको छ ।

हिजो बेलुका नै गएका उनीहरु राती बाढी बढेपछि कमला नदीको मध्यभागको टापुजस्तोमा फसेका हुन् । उनीहरुको उद्धारको लागि काठमाडौंबाट हेलिकोप्टर स्टेनबाई बसेको भएपनि खराब मौसमका कारण आउन नसकेको प्रमुख अधिकारीले जनाए । 

बाढीको बहाव उच्च रहेका कारण उद्धार गर्न स्थानीय प्रहरी प्रशासनलाई कठिनाई भएको छ । उद्धार गर्न पुगेका टोली नदी किनारामै उभिएका छन् । अझै पनि पानी परिरहेकोले उद्धारमा समस्या भएको प्रमुख अधिकारीले बताए । 

कमला नदीको बगरमा खेति गरेर बसेका बेचु मुखिया ६० बिहीबार रातिदेखि त्यही बस्तै आएका थिए । रातीबाट बाढीको सतह बढ्दै गएपछि उनीहरु फसिरहेको जनाएको छ । उनीसँग अरु एक जना रहेको जनाएको बताइएको छ । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.