केन्द्रीय संस्करण
प्रदेश

आठ जनाको हत्या अभियोगमा पक्राउ परेका नसिम खाँ की सांसद श्रीमतीको यस्तो छ नागरिकता ‘लफडा’

राजनीतिक आस्थाका आधारमा आरोप लगाइयो : सांसद नसिम

person explore access_timeअसार २५, २०७६ chat_bubble_outline1
तस्विर : महिला खबर

बुटवल– प्रहरीले कपिलवस्तुका जावेद वादशाह भनिने नसिम खाँ मुसलमानलाई पक्राउ गरेसँगै उनकी श्रीमती सांसद फौजिया नसिमको ‘दोहोरो नागरिकता’ प्रकरण चर्किएको छ ।

संसाद फोजियानले दोहोरो नागरिता लिएको भन्दै जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तुमा यसअघि नै उजुरी नै परेको थियो । सांसद नसिमको नागरिकताबारे उजुरी परे पनि छानविनमा अलमल भइरहेका बेला श्रीमान् खाँ पक्राउ परेसँगै उनको नागरिकता प्रकरणले स्थानीयदेखि संघीय संसदमा प्रवेश पाएको हो ।

तत्कालिन नेकपा एमालेका तर्फबाट प्रदेशसभा सदस्य फौजिया  नासिमको नागरिकता चाँडो छानविन गर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तुमा दबाब पर्न थालेको छ । कपिवस्तु मायदेवी गाउँपालिका वडानम्बर ४ का अध्यक्ष फतेह मोहम्मदले नासिमले झुटो विवरण पेश गरेर नागरिता लिएको भन्दै तत्काल छानविन गर्नुपर्ने बताए । स्थानीय तहमा मात्रै नभई प्रतिनिधि सभाका सांसदले समेत सांसद नासिमको नागरिकता छानविनको माग गरेका छन् ।

आइतबार बसेको बैठकको विशेष समयमा नेपाली काँग्रेसका सांसद दीलेन्द्रप्रसाद बडुले प्रदेश नम्बर ५ का प्रदेश सांसद फौजियानको नाममा दोहोरो नागरिकता रहेको भन्दै छानबिन प्रकृया अघि बढाउन माग गरे ।

‘बादशाहकी श्रीमती फौजिया नेकपाकै समानुपातिक सांसद हुन् । उनका दुईवटा नागरिकता रहेको विषयमा जिप्रका कपिलवस्तुमा मुद्दा चलिरहेको छ । सत्ता र शक्तिको भरमा दोहोरो नागरिकताको छानविनमा ढिलाइ भइरहेको छ,’ सांसद बडुको भनाई थियो । कपिलवस्तुका प्रमुख जिल्ला अधिकारी गजेन्द्र बहादुर श्रेष्ठले उनको नागरिताबारे छानविन भइरहेको बताएपनि छानविनको चरण कस्तो अवस्थामा पुगेको छ भन्नेबारे केही खुलाएनन्  । उनले रातेपाटीसँग भने, ‘कसैको दबाबमा परेर यस्ता विषयहरु रोकिँदैनन् । अनुसन्धान केही ढिला हुनु स्वभाविक हो ।’ 

यस्तो छ नागरिताको कथा 

८ जनाको हत्या अभियोग लागेका नसिम खाँकी श्रीमती नसिम तत्कालिन नेकपा एमालेका तर्फबाट प्रदेश नम्बर ५ मा कपिलवस्तु जिल्लाबाट समानुपातिकतर्फको सांसद बनेकी हुन् । फौजियाले झुठो विवरणका आधारमा दुईवटा नागरिकता लिएको उजुरी छ ।

राजनीतिक शक्तिका आडमा उजुरीमाथिको छानविनमा ढिलाइ भएको गुनासो आइरहेका बेला खाँलाई प्रहरीले प्रकाउ गरेपछि नागरिताको लफडा बल्झिएको हो ।


यसरी अन्त्य भयो सांसदका श्रीमानको एक दशक लामो ‘गुण्डाराज’

‘मोस्ट वान्टेड’ बादशाहको राजनीतिक पावर : श्रीमतीलाई यसरी बनाए ‘माननीय’ !

८ जनाको हत्या गरेर भारतमा ‘सेल्टर’ : समातिए भूमिगत सङ्गठनका नेता 

श्रीमान ‘मोस्ट वान्टेड’, श्रीमती माननीय !


व्यक्ति एक नाम अनेक ?

लैलुननिसा मुसलमानका नाममा पहिलो पटक नागरिकता लिएकी खाँ श्रीमती नसिमले दोस्रो पटक नागरिकता लिँदा फौजिया नसिमका नाममा लिएकी छन् । त्यसक्रममा उनले झुठा विवरण भरेर दोस्रो नागरिकता लिएको आरोपसहितको जाहेरी परेको छ । मायादेबी गाँउपालिका ४ का फत्तेह मोहम्मद मुसलमानले यस्तो उजुरी दर्ता गराएका हुन् ।

‘मायादेवी–४ पिपराका नसिम खाँकी श्रीमती लैलुननिसा मुसलमानले झुठो विवरण पेश गरी फौजिया नसिमको नाममा अर्को नागरिकता लिएकी छन्,’ उजुरीमा दाबी गरिएको छ । जाहेरीमा निज लैलुननिसाको जन्म साविक राजपुर गाविस–१ पकरेहटा (हाल बुद्धभूमि नगरपालिका १०) मा वि.सं. २०२२ सालमा भएको उल्लेख छ । पहिलो पटक लैलुननिसाको नाममा नागरिकता लिएपनि सो नागरिकता जारी भएको २५ वर्षपछि उनले दोस्रो नागरिकता २०७१ साल अषाढ २३ गते फौजिया नसिमका नाममा वैवाहिक अंगिकृत नागरिकता लिएको पाइएको छ ।

जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तुका प्रशासकीय अधिकृत मेघनाथ उपाध्याले हस्ताक्षर गरेको ३८÷०१÷७१÷०२५८१ नम्बरको सो नागरिकतामा उनको जन्मस्थान भारत, बाबु अब्दुल गफ्फार र श्रीमान नसिम अहमद मुसालमान उल्लेख छ ।

दोस्रो पटक नाम र जन्मस्थानको झुठो विवरण पेश गरि लिएको नागरिकतामा उनको नाम लैलुननिसा मुसलमान परिर्वतन गरि फौजिया नसिम उल्लेख छ । उजुरीकर्ता मायादेवी गाउँपलिाका ४ पिपराका वडाअध्यक्षसमेत रहेका फत्तेह मोहम्महदले  नागरिताको विषयमा प्रमुख जिल्ला अधिकारीले दुई तिहाई दबाबमा नपरी छानविन गर्नुपर्ने माग गरे ।

प्रदेशसभा सदस्य फौजियाले भने राजनीतिक आस्थाका आधारमा आफूमाथि आरोप लगाइएको बताइन् । उनले रातोपाटीसँग संक्षिप्त कुरा गर्दै आफू र श्रीमान् दुवैलाई राजनीतिक आस्थाका आधारमा फसाएको भन्दै नेताहरुसँग छलफल भइरहेको बताइन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. July 13, 2019, 11:04 a.m. Avinash
    ये एक दम सही बात है कि इसने दोहरी नागरिकता ले रखा है,भारत में भी इसके नाम का जमीन है जिसपे घर बनवा के रहती है,भारत के अलिगड़वा कस्बे में ये घर है जहां से ये और इसका पति नसीम अवैध हथियार और स्मैक जैसे संगीन अपराध करते है आगे बढ़े है, इसमें इनका साथ, बाबूराम खनाल,हीरालाल पौडेल, झविलाल पोखरेल और कुछ भारत के अधिकारी वर्ग समिल है। इस अपराध में फिरोज अहमद,लल्लू भन्ने तबरेज नसीम खान जो कि इसके पहले पति का बेटा है,वो सब इसमें सामिल है और राजनीत के आढ़ में बड़े मज़े से ये सारा काम करते है। फत्ते मोहम्मद के बेटे को यही लोग मारे है ये पूरा समाज जानता है। लेकिन कोई कुछ नहीं कर सकता चुकी ये नेकपा एंमाले से जुड़े है। आप चाहे तो मेरे नाम सार्वजनिक करे मुझे कोई दिक्कत नहीं,मै कहीं भी आके कभी भी टीवी पर या अदालत में इसके खिलाफ गवाही देने को तैयार हूं। जय नेपाल।।
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.