केन्द्रीय संस्करण

पण्डित दीनबन्धु पोखरेललाई अमेरिकामा मानार्थ नागरिकता

person explore access_timeअसार १४, २०७६ chat_bubble_outline2

काठमाडौं– चर्चित पण्डित दीनबन्धु पोखरेललाई अमेरिकाले मानार्थ नागरिकता प्रदान गरेको छ । 

हाल अमेरिकामा रहेका उनलाई भर्जिनियास्थित टाउन अफ हर्नडन र हर्नडन टाउन काउन्सिलले मानार्थ नागरिकता प्रदान गरेको हो।  

नेपाली समूदायप्रति पुर्‍याएको योगदान तथा विश्व समूदायमा शान्ति, आध्यात्मिकता र मानवताको सन्देश प्रवाह गरेवापत उनलाई अमेरिकामा मानार्थ नागरिकता प्रदान गरिएको बताइएको छ । 

यसैबीच पण्डित पोखरेलले अमेरिकी सरकारले प्रदान गरेको यो मानार्थ नागरिकता सबै नेपालीको लागि गौरवको विषय भएको बताएका छन् । 

उनले भनेका छन्, ‘कुनै चाहेर पनि होइन, माग गरेर पनि होइन ।  अमेरिकी भूमिमा सेवा गरेबापत आज अमेरिकी सरकारले नेपालीहरूको इतिहासमा पहिलो पटक मलाई मानार्थ नागरिकता प्रदान गरेको छ, यो सबै नेपालीका लागि गौरवको विषय हो । सबैको जय होस् ।’

उनलाई दिइएको मानार्थ नागरिकताबारेको प्रमाणपत्रमा हर्नडन टाउन काउन्सिलका सदस्य प्रदीप ढकालको हस्ताक्षर रहेका छन् । ढकाल सो नगरका नेपाली मूलका अमेरिकी जनप्रतिनिधि हुन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. July 2, 2019, 4:46 p.m. Narendra
    I would like to congratulate Deen Bandu Pokharel Jyu on behalf of Pashupatinath Temple London Uk for receding such an honour in the USA. We all proud of you and your father for working in many good cause projects in Nepal and abroad and also for the message of peace, spirituality and humility to the global community. May lord Pashupati provide you more strength and determination to serve all the mankind in the world in the coming days. Jai Pashupatinath! Narendra Kandel Chairman Pashupatinath Temple London UK
  2.  0 Reply
  3. June 30, 2019, 9:47 a.m. sanjiv
    यो कुनै अमेरीकी सरकारले गरेको होईन । दूई चार जना अमेरीकामा बसेका नेपालीहरू, जो नेपालीलाईनै लुटेर खान पल्केका छन् (अरूलाई त सके पो लुट्ने), काम चाॅही bus boy(धोतीको रेष्टूरेण्टमा जुठा भाॅडा उठाउने(english जान्नु पर्दैन) काम गर्छन, आफैले आफैलाई समाजसेवी, पत्रकार, मानव अधीकारवादी भनेर पर्चार गर्छन्, उनीहरूले आफै प्रमाण पत्र बनाउने, नक्कली सही गर्ने अनी नेपालीलाई ठग्ने काम भन्दा अरू केही होइन
  4.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.