केन्द्रीय संस्करण

विप्लव कार्यकर्ता पक्राउ प्रकरणमा नयाँ ट्विस्टः अदालत छोड्ने, प्रहरी पक्रिने

person explore access_timeअसार ३, २०७६ chat_bubble_outline0

पोखरा– गएको जेठ २५ गते कास्कीको अन्नपूर्ण गाउँपालिका ११ उरिबाट पक्राउ परेका विप्लव कार्यकर्ता पक्राउ प्रकरणमा नयाँ ट्विस्ट् थपिएकोे छ । थुनामुक्त भएको ५ घण्टा नबित्दै पक्राउ परेका उनीहरु पुन रिहा हुँदा समेत प्रहरी घेराबन्दीमा परेका छन् । 

बिहीबार रिहा हुने आदेश पाएलगत्तै समातिएका उनीहरु मंगलबार पुन अदालतबाट छाड्ने आदेश पाएका थिए । मानवअधिकारकर्मी, इन्सेक र बारको रोहबरामा छाडिएका उनीहरुलाई समात्न प्रहरी तम्तयार भएर बसेका छन् । 

मंगलबार उच्च अदालत पोखराले मानवअधिकार कास्कीका अधिकृत ज्योतीप्रसाद घिमिरे , टंक खनाल र नेपाल बार एशोसिएसन उच्च अदालतका अध्यक्ष रोहितराज बास्तोलाको रोहबरमा छाडेको थियो । अदालतले छोड्ने आदेश दिएलगत्तै पुनः प्रहरी पक्रन तैनाथ राखिएको अदालत निकट स्रोतले बताएको छ ।

 गैरकानुनी तरिकाले पक्राउ गरिएको भन्दै बन्दीका आफन्तले बन्दी प्रत्यक्षीकरणको रिट दायर गरेका थिए । रिटमाथि सुनुवाई गर्दै न्यायाधीश यज्ञप्रसाद बराल र डालकुमार खड्काको इजलाशले पक्राउ परेका जंगबहादुर भण्डारी, प्रकाश बास्तोला, गगन परियार, सुजन सापकोटा, सन्तोष विक, काजी गुरुङ, आस्था नेपाली, राजन साउद, र मिलन राइलाई निर्दोष करार गर्दै छोड्न आदेश दिएको थियो ।

 मंगलबारको फैसलामा निवेदकको तर्फबाट रोहितराज बास्तोला, सन्तोष कोइराला, मिना कुमारी रानाभाट, हिमलाल पराजुली, ईश्वर चिलवाल, सन्तोषमणि लामिछाने र डिल्लीराम अधिकारीले  बहस गरेका थिए भने विपक्षीमा उपन्यायाधिवक्ता प्रेमराज पौडेलले बहस गरेका थिए । बहसपछि उच्चले तुरुन्त छोड्न आदेश दिएको थियो ।

बिहीबार राती बाह्र बजे पक्राउ गरि उनीहरुलाई डाँडाको नाक प्रहरी चौकी पु¥याइएको थियो । उच्चले उक्त जानकारी  जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्की र इलाका प्रहरी कार्यालय डाँडाको नाकलाई पनि पठाईसकेको छ । 

थुनामक्त भएपनि उनीहरु अदालत परिसरमै छन् । स्रोतका अनुसार उनीहरुलाई पुन समात्न जिल्ला प्रहरी कार्यालय तनहुँबाट प्रहरी तैनाथ गराइएको छ । अदालतले थुनामुक्त गर्न आदेश दिएको ५ घण्टा भित्रमा उनीहरु पक्राउ परेका थिए । उच्च अदालत बार एशोसियसनले घटनाको विरोध गर्दै यही आइतबार जिल्ला प्रशासन कार्यालय कास्कीका प्रमुख चक्रबहादुर बुढालाई ज्ञापनपत्र समेत बुझाएको थियो । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.