केन्द्रीय संस्करण

कलाकार संघका अध्यक्ष रवीन्द्रलाई पहिलो बैठकमै झड्का

person explore access_timeअसार ३, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं – नेपाल चलचित्र कलाकार संघका अध्यक्ष रवीन्द्र खड्कालाई पहिलो बैठकमै मनोनयनका विषयमा दवाव आएको छ । 

कोषाध्याक्ष बाहेक प्यानल नै निर्वाचित भएपनि अध्यक्ष खड्कालाई संघको विधानले दिएको प्रत्यायोजित अधिकार प्रयोग गर्न खोज्दा कार्यसमितिका पदाधिकारी र सदस्यहरुले आफू निकटकालाई मनोनयन गर्न दवाव दिएको बताइएको छ । 

निर्वाचित भएपछिको आइतवार बसेको पहिलो बैठकमा केही पदाधिकारी र सदस्यहरुले क्षेत्राधिकार नाघेर आफूअनुकलका व्यक्तिलाई उपाध्यक्ष र सदस्यमा मनोनित गर्न अध्यक्ष खड्कामाथि दवाव दिएका थिए । 
‘एकजना उपाध्यक्ष र तीन जना सदस्य मनोनित गर्ने अधिकार संघको विधानले अध्यक्षमा दिएपनि बैठकमा अन्य सदस्यको अवरोधका कारण निर्णय हुन सकेन’ एक सदस्यले भने ‘निर्णय लिन नसकेपछि अध्यक्षले अर्को बैठकमा निर्णय गरौंला भन्दै अन्य प्रस्तावतिर बैठक मोडे ।’

संघको चुनाव बहिष्कार गर्दै उम्मेदवारी समेत नदिएका नेकपा निकट मानिने कलाकार उत्तम केसी र विमला केसीलाई कार्यसमितिको उपाध्यक्षमा मनोनित गर्नु पर्ने दवाव आएका कारण पनि अध्यक्ष खड्काले कुनै निर्णय लिन नसकेको ती सदस्यको भनाई रहेको छ । 

विमलाले जोडतोडका साथ कार्यसमितिका केही पदाधिकारी मार्फत आफूलाई उपाध्यक्षमा मनोनित गराउन खड्कालाई चर्को दवाव दिइरहेको बुझिएको छ ।

उत्तमले पनि आफूलाई उपाध्यक्षमा मनोनित गर्न च्यानल मार्फत र प्रत्यक्ष रुपमा पनि खड्कालाई दवाव दिइरहेको ती सदस्यले जानकारी दिए ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.