केन्द्रीय संस्करण

श्रीलंकालाई हराउँदै अष्ट्रेलिया शीर्ष स्थानमा

person explore access_timeअसार १, २०७६ chat_bubble_outline0

साविक विजेता अष्ट्रेलिया आईसीसी एकदिवसीय विश्वकप क्रिकेटको शीर्ष स्थानमा उक्लिएको छ । शनिबार राति भएको खेलमा अष्ट्रेलियाले श्रीलंकालाई ८७ रनले हरायो । अष्ट्रेलियाले दिएको तीन सय ३५ रनको विजय लक्ष्य पछ्याएको श्रीलंका ४५.५ ओभरमा सवै विकेट गुमाएर दुई सय ४७ रनमा समेटिएको थियो ।

श्रीलंकाका लागि कप्तान दिमुथ करुनारत्नेले ९७ रनको अर्धशतकीय इनिङ खेलेपनि टोली हारबाट जोगिएन । कुशल परेराले ५२, कुशल मेन्डिसले ३० तथा लाहिरु थिरीमाने र धनन्जय डि सिल्भाले समान १६(१६ रन बनाए । अष्ट्रेलियाका मिचेल स्टार्कले चार विकेट लिए । केन रिचार्डसनले तीन, पाट कुम्निसले दुई र जासोन बेहर्नडर्फले एक विकेट लिएका थिए ।

यसअघि टस हारेर पहिले ब्याटिङ गरेको अष्ट्रेलियाले निर्धारित ५० ओभरमा सात विकेटको क्षतिमा तीन सय ३४ रन बनाएको थियो । अष्ट्रेलियाका लागि कप्तान आरोन फिन्चले शतकीय पाली खेले । फिन्चले एक सय ५३ रन बनाए । स्टिभ स्मिथले ७३ रन, ग्लेन म्याक्सवेलले अविजित ४६, डेभिड वार्नर २६ र उस्मान खबाजले १० रन बनाए । श्रीलंकाका इशुरु उडाना र धनन्जय डी सिल्भाले दुई दुई विकेट लिए । लासिथ मालिङ्गाले एक विकेट लिएका थिए । पाँच खेलमा चार जित र एक हारको नतिजा निकालेको अष्ट्रेलिया आठ अंक बनाएको छ । समान खेलबाट श्रीलंकाले चार अंक बनाएको छ । श्रीलंका तालिकाको पाँचौं स्थानमा छ ।

यसैगरी शनिबार रातिनै भएको अर्को खेलमा दक्षिण अफ्रिकाले अफगानिस्तानलाई नौ विकेटले हराएको छ । दक्षिण अफ्रिकाको यो पहिलो जित हो । बर्षाले प्रभावित खेल ४८ ओभरमा झारिएको थियो । अफगानिस्तानले दिएको एक सय २६ रनको समान्य लक्ष्य दक्षिण अफ्रिकाले २८.४ ओभरमा एक विकेटको क्षतिमा पूरा गरेको थियो । यसअघि टस हारेर पहिले ब्याटिङ गरेको अफगानिस्तानले ३४.१ ओभरमा सबै विकेटको क्षतिमा एक सय २५ रन बनाएको थियो । यस जितसँगै पाँच खेलबाट तीन अंक बनाएको दक्षिण अफ्रिका सातौं स्थानमा छ । लगातार चोथो हार खेपेको अफगानिस्तान तालिकाको अन्तिममा छ ।

 

 
 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.