केन्द्रीय संस्करण

अस्ट्रेलियालाई हराउने श्रीलंकाको दाउ

person explore access_timeजेठ ३२, २०७६ chat_bubble_outline0

आईसीसी एकदिवसीय विश्वकप क्रिकेटमा आज (शनिबार) दुई खेल हुँदैछ । पहिलो खेलमा साविक विजेता अस्ट्रेलिया र पूर्व श्रीलंका भिड्दैछन् । लन्डनको दी ओभल स्टेडियममा साँझ ३ः१५ बजे सुरु हुने खेलमा बलियो टोली अस्ट्रेलिया र श्रीलंका दुवैको लक्ष्य जित निकाल्ने रहेको छ । यसैगरी सोफिया गार्डेन्समा साँझ ६ः१५ बजे सुरु हुने दोस्रो खेलमा दक्षिण अफ्रिका र अफगानिस्तानले प्रतिस्पर्धा गर्नेछन् । अफ्रिका र अफगानिस्तान यस विश्वकपमा निकै कमजोर देखिएका छन् ।

अस्ट्रेलिया र श्रीलंकाको विश्वकपमा यो पाँचौं खेल हो । यसअघिका चारमध्ये तीन खेलमा विजयी भएको अस्ट्रेलिया एक खेलमा पराजित भएको छ । पाँच पटक विश्वकप उपाधि जितेको अस्ट्रेलिया ६ अंकसहित तालिकाको दोस्रो स्थानमा छ ।

यसैगरी एक जित, एक हार र दुई बराबरीमा नतिजा निकालेको श्रीलंका चार अंक सहित तालिकाको पाँचौं स्थानमा छ । विगतको नतिजामा अस्ट्रेलिया बलियो देखिएको छ । यसअघि विश्वकपमा यी दुई टोलीबीच १० पटक भिडन्त भएको छ । जसमा अस्ट्रेलियाले सात र श्रीलंकाले दुई खेल जितेको छ । एक खेल बराबरीमा सकिएको छ ।

सन् १९९६ को विश्वकप फाइनलमा श्रीलंकाले अस्ट्रेलियालाई सात विकेटले हराएर उपाधि जितेको थियो । उक्त हारको बदला अस्ट्रेलियाले सन् २००७ को विश्वकपमा लिएको थियो । उक्त विश्वकपको फाइनलमा अस्ट्रेलियाले श्रीलंकालाई ५३ रनले हराउँदै उपाधि जितेको थियो । त्यसैले बलियो अस्ट्रेलिया र औसत श्रीलंकाबीचको आजको भिडन्त रोचक हुने अनुमान गरिएको छ ।

यसैगरी अर्को खेलमा दक्षिण अफ्रिका र अफगानिस्तानबीच एकदिवसीय क्रिकेटमा पहिलो पटक भिड्न लागेका हुन् । जारी विश्वकपमा दक्षिण अफ्रिकाले पाँचौं र अफगानिस्तानले चौथो खेल खेल्दैछ । दक्षिण अफ्रिका तीन खेलमा पराजित भएको छ । एक खेल वर्षाका कारण रद्ध भएको थियो । एक अंकसहित दक्षिण अफ्रिका तालिकाको नवौं स्थानमा छ । तीनवटै खेलमा पराजित भएको अफगानिस्तान तालिकाको अन्तिममा छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.