केन्द्रीय संस्करण

न्यूजिल्याण्डको मस्जिदमा ५१ को हत्या गरेका शेनले भने, ‘मलाई कुनै अफसोस छैन’

person explore access_timeजेठ ३१, २०७६ chat_bubble_outline0

न्यूजिल्याण्डको क्राइस्टचर्चमा दुई मस्जिदमाथि अन्धाधुन्ध गोली हानेर मानिसहरुको ज्यान लिने आरोपीले आफूलाई घटनाको कुनै पनि अफसोस नभएको बताएका छन् ।

आरोपीका वकिल शेन ट्याटले क्राइस्टचर्च हाइकोर्टमा ब्रेन्टन ट्यारेन्टले आफूले जे गरे त्यसमा केही पछुतो नभएको भनी अपिल गरेका छन् । घटनाको सुनुवाई अर्को वर्ष मे ४ मा हुनेछ ।

पुलिसले आरोपीमाथि ५१ व्यक्तिको हत्या, ४० लाई हत्या गर्ने कोसिस र आतंककारी गतिविधीमा समावेश भएकोलगायतका धारा लगाएका छन् । अदालतले उनको स्वास्थ्य परीक्षण पनि गराएको छ जसमा उनको मानसिक अवस्था ठिक पाइएको छ । टोरेन्ट अष्ट्रेलियाली मूलका फिटनेस इन्स्ट्रक्टर हुन् ।  अष्ट्रेलियाका प्रधानमन्त्री स्कट मोरिसनले भनेका थिए, ‘ब्रेन्टन अष्ट्रेलियाका नागरिक हुन् र उनी कट्टरपन्थी राइट विंगसँग सम्बन्धित छन् ।’

पहिलो पेशीमा अदालतमा हाँसिरहेका थिए टोरेन्टः

२८ वर्षका टोरेन्टले मार्च १५ (शुक्रबार) मा क्राइस्टचर्चका दुई मस्जिद अल–नूर र लिनवुडमा दिउँसोको नमाजको क्रममा अन्धाधुन्ध गोलीबारी गरेका थिए । जसमा ५१ को ज्यान गएको थियो । घटनाको भोलिपल्टै शनिबार उनलाई अदालतमा पेश गरियो त्यतिबेला उनी मुस्कुराइरहेका थिए । मिडियाको अगाडि उनी हाँसिरहेका थिए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.