केन्द्रीय संस्करण

३ करोड बढी पर्ने आफ्नो बीएमडब्ल्यू गाडीमा पेट्रोल हाल्न किसानले चोरे हाँस–कुखुरा

person explore access_timeजेठ २८, २०७६ chat_bubble_outline0

चीनको सिचुवान प्रान्तका एक धनाढ्य किसानलाई थुप्रै गाउँबाट हाँस र कुखुरा चोरेको आरोपमा पक्राउ गरिएको छ । उनले हाँस र कुखुरा चोर्नुको उद्देश्य भने निकै रोचक छ ।

वास्तवमा उनले ३ करोड २२ लाख पर्ने बीएमडब्ल्यू गाडीलाई तेल हाल्न कुखुरा र हाँस चोरेका थिए ।

लिन्सुईका पुलिसले गत अप्रिलदेखि विभिन्न गाउँबाट बारम्बार कुखुरा र हाँस हराएको उजुरी पाइरहेको थियो तर यसको पछाडि एरियाकै धनाढ्यको हात होला भनेर कसैले पनि सोचेका थिएनन् । ती व्यक्ति दुई तल्ले घरमा बस्छन् र ३ करोड बढी पर्ने विलासी बिएमडब्ल्यू गाडी हाँक्छन् ।

पछिल्लो समय आर्थिक समस्याले ग्रसित उनी आफ्नो गाडीमा तेलसमेत हाल्न नसकेपछि क्वियाङ्ग नामका यी व्यक्तिले अरुको हाँस र कुखुरा चोर्ने, आफ्नो खेतमा पाल्ने र तेल किन्नका लागि बेच्ने गरेको बताइन्छ ।

अत्यधिक ऊजुरी परेपछि पुलिसले उनीबारे खोजी अभियान चलायो । सिसिटिभी क्यामरालाई पछ्याउँदा पुलिसले एक व्यक्ति मध्य राती  नम्बर प्लेट नभएको मोटरसाइकल चलाइरहेको भेटे । उनीहरुले २४ सै घण्टा बाटोको निगरानी राख्दा त्यहि मोटरसाइकल पटक–पटक ओहोरदोहोर गरेको पाइयो । पछ्याउँदै जाँदा बाइकलाई क्वियाङ्गको घरमा भेटियो तर चोरीमा उनी नै संलग्न छन् भनेर पुष्टि गर्ने प्रमाण थिएन त्यसकारण पुलिसले उनको घरलाई नै निगरानीमा राखे ।

छेङ्डु बिजनेस डेली रिपोर्टका अनुसार पर्याप्त प्रमाण जुटाएपछि पुलिसले क्वियाङ्गलाई सोधपुछ गर्ने सोच बनायो । उनलाई गाडी चलाइरहेका बेला नै पुलिसले पक्राउ गर्ने योजना बनाएका थिए तर खतराको आँकलन गरेर उनले आफ्नो शक्तिशाली बीएमडब्ल्यूको गती बढाए र त्यहाँबाट भाग्न सफल भए ।

‘उनी एक विलासी कार चलाइरहेका थिए जुन उच्च गतीमा कुद्न सक्थ्यो । त्यसकारण हामीले उनलाई हाइवेबाट समात्न सकेनौं,’ झाङ्ग हुवा, द युआन सिटी पुलिस स्टेशनका निर्देशकले पत्रकारलाई भने ।

क्वियाङ्गलाई उनको घर निगरानीमा थियो भनेर थाहा थिएन त्यसकारण उनले आफ्नो घरमा पुलिस पुगिसकेको छ भनेर सोच्न भ्याएनन् । जब उनीहरुले घरको खाजतलास गरे तब उनीहरुले बाइक भेटे र त्यससँगै चोरिएका कुखुरा र हाँस पनि ।

सोधपुछमा ५० वर्षे किसानले चोरी गरेको स्विकार्दै उनको ३ करोड बढीको बिएमडब्ल्यू कार अत्यधिक ‘तिर्खाएको’ र तत्कालका लागि आफ्नो आर्थिक स्थिती पनि ठिक नभएको बताए ।

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.