केन्द्रीय संस्करण

विद्यालयमै ‘सेनेटरी प्याड’ उत्पादन

person explore access_timeजेठ २०, २०७६ chat_bubble_outline0

बुटवल–बजेट भाषणमार्फत सरकारले विद्यालयका छात्राहरुलाई निशुल्क सेनेटरी प्याड वितरण गर्ने घोषणा गरिरहेका बेला पश्चिम 

रुकुमको मुसिकोट नगरपालिका–५ सेरीगाउँस्थित यमुना नन्द माध्यामिक विद्यालयले भने छात्राहरुलाई तालिम दिएर विद्यालयभित्रै सेनेटरी प्याड उत्पादन थालेको छ ।  विद्यालयले कक्षा ६ देखि कक्षा १० सम्मका छात्राहरुलाई प्याड बनाउन सिकाएर पहिलो चरणमा १ सय ५० थान सेनेटरी प्याड उत्पादन गरेको विद्यालयका प्याड  उत्पादन फोकल पर्शन सुशीला शर्माले जानकारी दिइन् ।

कक्षा १० कि छात्रा कल्पना ओलीको अध्यक्षतामा गठित प्याड उत्पादन व्यवस्थापन समितिले प्याड बनाउन आबश्यक वस्तु खरिदका लागि छात्राहरुबाट जनही २० रुपैयाँका दरले रकम समेत संकलन गरेको प्रधानध्यापक दामोदर पौड्यालले बताए । 

सेनेटरी प्याडमा विद्यालय स्वयम आत्मानिर्भर भएपछि महिनावारी भएको बेला छात्राहरु बिद्यालयको पठन पाठनबाट बञ्चित हुन नपर्ने पौड्यालको भनाई छ । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.