केन्द्रीय संस्करण

तपाईंको भान्छामा लुकेको छ तौल घटाउने फर्मुला, के तपाईंले अपनाउनुभयो ?

person explore access_timeजेठ ३, २०७६ chat_bubble_outline0

धेरैजसो मानिसहरु आफ्नो भद्दा शरीरका कारण निकै तनावमा हुन्छन् । यसबाट छुटकारा पाउन डाक्टरको औषधीमा निर्भर हुन्छन् भने आयुर्वेदिक पद्धतीलाई पनि आफ्नो दैनिकीमा समावेश गर्छन् । तर यति गर्दा पनि तौलमा अलिकति पनि कमी नआउँदा चिन्तामा पनि हुन्छन् । तर कतिलाई मोटोपना कम गर्ने वास्तविक फर्मुला भान्छामा हुन्छ भन्ने धेरैलाई थाहा हुँदैन ।

मेथीको दानाः

जुनसुकै बेला जे पनि खाँदा तौल बढ्छ । यदि हामी यस्तो बानी नियन्त्रण गर्छौं भने सायद केही हदसम्म तौल कम हुन सक्ला । तर पेटको आगोले तपाईंलाई खानाबाट टाढा बस्नै दिँदैन । यो समस्यालाई मेथीको दानाले हल गर्न सक्ला । तपाईंले चाहेको खण्डमा भोकलाई नियन्त्रित र शान्त गर्नका लागि मेथीको दाना प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ । यसले मधुमेह, उच्च रक्तचाप र उच्च कोलेस्ट्रोललगायतका समस्यालाई समेत रोक्न सहयोग गर्छ ।

जिराः

हुन त जिराको प्रयोग खानाको स्वाद बढाउनका लागि गरिन्छ तर तपाईंलाई एक चम्चा जिरामा शरीरको तीन गुणा फ्याट बर्न गर्ने क्षमता पनि हुन्छ भन्ने थाहा नहुन सक्छ । जिराले हाम्रो शरीरमा मेटाबोलिजम प्रणालीलाई पनि सही बनाइराख्छ ।

अदुवाः

अदुवा खानामा साथै विभिन्न पेय पदार्थमा प्रयोग गर्ने गरिन्छ । तर सायद तपाईंलाई यसमा बोसो पगाल्ने क्षमता छ भन्ने थाहा छैन । अदुवाले ब्लड सुगर अप्रत्याशित बढ्न नदिन मद्दत गर्छ ।  

लसुनः

लसुनले तरकारीको स्वाद बढाउने गर्छ । साथै, लसुनले शरीरमा जमेको बोसोलाई कम गर्ने कुरा विभिन्न अनुसन्धानले पुष्टि गरिसकेको छ । यसका साथै यसले शरीरको तापक्रमलाई बढाएर बोसो घटाउने प्रक्रिया तीब्र पार्छ । यसबाहेक लसुनले रक्तचाप, छाती पोल्ने, हृदय रोग र अस्टियोअर्थराइटिसजस्ता रोगबाट पनि बचाउने गर्छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.