केन्द्रीय संस्करण
फोटोफिचर

नेकपाले यसरी सम्झियो मदन भण्डारी र जीवराज आश्रितलाई, तस्बिरमा हेर्नुस्

person explore access_timeजेठ ३, २०७६ chat_bubble_outline0

आज जेठ ३ अर्थात् मदन भण्डारी–जीवराज आश्रित स्मृति दिवस । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) लगायतले मदन र जीवराजलाई आदर्श नेता मान्ने गरेका छन् । त्यही स्मरणमा आज उनीहरुले विभिन्न कार्यक्रम गरेर स्मरण गर्दैछन् ।

मदन आश्रित स्मृतिकै अवसरमा नेकपाका शीर्ष नेताले तत्कालिन एमालेको मुख्यालय बल्खुमा रहेको मदन भण्डारीको शालिकमा शुक्रबार फुल गुच्छा चढाएका छन् । अध्यक्षद्वय केपी शर्मा ओली, पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड, महासचिव विष्णु पौडेल, नेताहरु माधव नेपाल, झलनाथ खनाल लगायतका नेता कार्यकर्ता बल्खु पुगेर मदन आश्रितलाई स्मरण गर्न बल्खु पुगेका थिए ।

एमालेका तत्कालीन महासचिव भण्डारी र संगठन विभाग प्रमुख आश्रितको ०५० जेठ ३ गते दासढुंगामा जीप दुर्घटनामा परी मृत्यु भएको थियो ।

२६ वर्षअघिको रहस्मय जीप दुर्घटनाको तथ्य अहिलेसम्म सतहमा आउन सकेको छैन । दुर्घटनाका साक्षी जीप चालक अमर लामाको हत्यापछि यो थप रहस्मय बन्न पुगेको छ । प्रत्येक वर्ष जेठ ३ मा पार्टीका तर्फबाट दासढुङ्गामा रहेको मदन–आश्रितको शालिकमा माल्यार्पण गरिन्छ र मदन–आश्रितको विचार र सिद्धान्तको चर्चा गरिन्छ । यस वर्ष पनि यसलाई नै निरन्तरता दिइएको छ । तर हत्याराको खोजी गर्न छाडिएको छ ।

नेता भण्डारीले जनताको बहुदलीय जनवाद (जबज) विकास गरेका थिए । एमाले र माओवादी केन्द्र एकीकृत भएर निर्माण भएको पार्टी नेकपामा भण्डारीले अघि सारेको जबजबारे बहस कायमै छ ।

अहिले उनै भण्डारी तत्कालीन महासचिव रहेको पार्टीले दुईतिहाइ मतसहितको शक्तिशाली सरकार चलाइरहेकोे छ । तर, यस्तोे शक्तिशाली सरकारले समेत यो घटनाबारेमा अनुसन्धान गर्न नखोज्नुलाई आम नागरिकले रहस्यमय रुपमा लिएका छन् ।

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.