केन्द्रीय संस्करण

एभरेष्ट म्याराथनमा दुई सय धावक

person explore access_timeजेठ २, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं- तेन्जिङ हिलारी एभरेष्ट म्याराथनको १७ औं संस्करण यही मे २९ तारिखमा हुँदैछ । म्याराथनमा विदेशी एक सय ५५ सहित दुई सय धावकको सहभागिता रहने म्याराथनका संयोजक विक्रम पाण्डेले बताए । सर एडमण्ड हिलारी र तेन्जिङ नोर्गे शेर्पाले पहिलो पटक सगरमाथा आरोहण गरेको सम्झनामा हरेक बर्ष मे २९ तारिखमा यस म्याराथन सञ्चालन हुँदै आएको छ । म्याराथन सगरमाथा आधार शिबिरबाट शुरु भइ नाम्चेबजारमा समापन हुनेछ ।

म्याराथनमा फुल म्याराथन (४२.१९५ किमि), एभरेष्ट एक्स्मट्रिम अल्ट्रा (६० किमि) र हाफ म्याराथन (२१ किमि) विधा राखिएको छ । विश्वका ३० देशका धावकहरु यस म्याराथनमा सहभागी हुँदैछन् । यसबर्ष बेलायतका २२ बर्षीय क्रिस्टोफ ज्याक्सन सबैभन्दा कान्छा र क्यानाडाका ६७ बर्षीय लिओनार्ड स्टानमोर सबैभन्दा जेठा धावक हुन् । फुल म्याराथनमा सहभागी हुन लागेका नेपालका लागि बेलायति राजदुत रिचार्ड मोरिस म्याराथनको प्रमुख आकर्षण हुन् ।

फुल म्याराथन खुला तर्फका बिजेताले दुई लाख, उपविजेताले एक लाख र तेस्रो हुनेले ७५ हजार रुपैयाँ पुरस्कार पाउनेछन् । महिला तर्फका विजेता, उपविजेता र तेस्रो हुनेले क्रमशः एक लाख, ७५ हजार र ५० हजार, विदेशी धावक र हाफम्याराथनमा विजेता, उपविजेता र तेस्रो हुनेले क्रमशः ५० हजार, ३५ हजार र २५ हजार रुपैयाँ पुरस्कार प्राप्त गर्नेछन् । म्याराथन समापनको अवसरमा विजेतालाई नेपालका लागि भारतीय राजदुत मन्जिवसिंह पुरीले पुरस्कृत गर्नेछन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.