केन्द्रीय संस्करण

विदेशीहरु नेपालको बंशजको नागरिक बन्ने खतरा उत्पन्न भयोः मोहनविक्रम

person explore access_timeबैशाख १०, २०७६ chat_bubble_outline1

काठमाडौं– मसालका महासचिव मोहनविक्रम सिंहले सरकारले जन्मका आधारमा नागरिकता प्राप्त गरेका व्यक्तिहरूका सन्तानहरूलाई बंशजको नागरिकता दिन गरेको निर्णयको विरोध गरेका छन् । 

उनले सरकारको निर्णय गलत भएको जिकिर गर्दै  यसले विदेशीहरू ठूलो सङ्ख्यामा देशको बंशजको नागरिक बन्ने खतरा उत्पन्न भएको उल्लेख गरेका छन् । 

मंगलबार एक प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दै सिंहले नागरिकतासम्बन्धी विधेयक संसदमा विचारधीन भएकै बेलामा गृहमन्त्रालयले परिपत्र जारी गर्नु संसदको अपहेलना भएको टिप्पणी गरेका छन् । सँगसँगै संसदमा प्रस्तुत विधेयकमा राष्ट्रघाती प्रावधानहरू राखिएको पनि विज्ञप्तिमा उल्लेख गरिएको छ । 

‘राष्ट्रिय जनमोर्चाका सांसद सहित कैयौँ सांसदहरूले त्यस प्रकारका राष्ट्रघाती प्रावधानका विरुद्ध संशोधन प्रस्तावहरू राखेका छन् । त्यसका साथै त्यो नागरिकता संशोधन विधेयकका विरुद्ध देशव्यापी रूपमा आवाज उठिरहेको छ र आन्दोलन पनि भइरहेको छ । त्यो अवस्थामा त्यस प्रकारको जनमत र राष्ट्रिय हितको समेत उपेक्षा गरेर त्यस प्रकारको विधेयक ल्याउने प्रयत्न गर्नु र त्यसबारे बेग्लै परिपत्र जारी गर्ने सरकारको कदमका पछाडि विदेशी दवावले काम गरेको कुरा बुझ्न गाह्रो पर्दैन’ विज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘त्यसको परिणामस्वरूप ठूलो सङ्ख्यामा विदेशीहरूले नेपालको नागरिक बन्ने र त्यसको परिणाम स्वरूप नेपाल फिजी बन्ने समेत खतरा छ ।’

सरकारको त्यस प्रकारको कदमका विरुद्ध सशक्त आवाज उठाइनुपर्ने सिंहले आह्वान गरेका छन् । 

प्रधानमन्त्री निवासको जग्गा व्यक्तिहरूको नाममा दर्ता भएको कुरालाई पनि पार्टीले अत्यन्त गम्भीर रूपमा लिएको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ।  


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. April 24, 2019, 1:32 p.m. Hemraj
    J pani garxan laj navakale
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.