प्रधानन्यायाधीशको ‘बर्खास्ती’ : ‘कू’ कि ‘स्वभाविक’ ?, कानुन व्यवसायीको राय बाझियो

person explore access_timeफागुन ३०, २०७४ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ । बुधबार प्रधानन्यायाधीश गोपाल पराजुली राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई पद तथा गोपनियताको सपथ गराउँदै थिए ।


त्यहिबेला प्रधानन्यायाधीश पराजुलीलाई न्याय परिषद्ले पदमुक्त गरेको विज्ञप्ति जारी गर्यो । परिषदका सचिव नृपध्वज निरौलाद्वारा हस्ताक्षरित पत्रमा न्याय परिषद् ऐन २०७३ को दफा ३१ मा कुनै न्यायाधीश उमेरका कारण अवकास हुने भए सम्वन्धीत न्यायाधीश र निकायलाई जानकारी गराउनुपर्ने उल्लेख छ । तर, त्यहिबेला प्रधानन्यायाधीश पराजुली शीतलनिवास पुगिसकेकाले पराजुलीलाई पत्र भने सपथपछि मात्रै बुझाइएको बताइएको छ ।

परिषदले सोही प्रावधानमा टेकेर पराजुली गत साउन २१ मै ६५ वर्ष उमेर पुरा भएको जानकारी गराएको बुझिएको छ ।

तर, यसबारे पूर्व महान्यायधिबक्ता रमण श्रेष्ठ परिषदको अध्यक्ष नै प्रधानन्यायाधीश हुने भएकाले सचिवले मात्रै उक्त निर्णय गर्नै नमिल्ने बताएका छन् । श्रेष्ठले रातोपाटीसँग भने – यदि त्यसो हो भने यो घट्नालाई फेरि अर्को ‘कू’ का रुपमा लिनुपर्ने हुन्छ ।’ 

श्रेष्ठले अख्तियारका सचिवले अख्तियार प्रमुखलाई हटाएजस्तै भएको उदाहरण पनि दिए । 

तर, अर्का काननु व्यवसायी टिकाराम भटराईले भने न्याय परिषदको उक्त निर्णय स्वभाविक भएको प्रतिकृया दिए । 

रातोपाटीसँग कुराकानीमा उनले सचिवस्तरीय निर्णयबाट पराजुलीलाई हटाउन सक्ने बताए ।
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।