ad

भारतमा प्रधानन्यायाधीसविरुद्ध उत्रिए सर्वोच्चका न्यायाधीस

person explore access_timeपुस २८, २०७४ chat_bubble_outline0

नयाँ दिल्ली । भारतको सर्वोच्च अदालतका चार जना न्यायाशीसले अदालतको प्रशासनले सही ढंगले काम नगरिरहेको आरोप लगाएका छन् ।
शुक्रबार पत्रकार सम्मेलन गर्दै न्यायालयलाई संरक्षण नगरे देशको प्रजातन्त्र नै धरापमा पर्ने बताएका हुन् ।


पत्रकार सम्मेलनले सर्वोच्चका प्रधानन्यायाशीस दीपक मिश्रा र न्यायाधीसहरुबीच बढ्दो दुरीलाई उजागर गरेको छ । पत्रकार सम्मेलनमा वरियतामा दोस्रो स्थानमा रहेका जे चेलामेश्वर, कुरियान जोसेफ, रन्जन गोगोई र मदन लोकुर रहेका थिए । चेलामेश्वरको निवासमा पत्रकार सम्मेलन आयोजना गरिएको थियो ।यसरी न्यायाधीसहरुले मिडिया अगाडि संयुक्त पत्रकार सम्मेलन गरेको यो पहिलो अवसर हो । पत्रकार सम्मेलनमा उनीहरुले देशको कानूनको इतिहासमा यो सबैभन्दा ठूलो दिन भएको बताए । सर्वोच्च अदालतको प्रशासनले राम्रोसँग काम नगरिरहेको उनीहरुको अरोप थियो । उनीहरुले कसैले आफ्नो आत्मा बेच्न नलगाओस् भनेर पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरेको प्रष्ट पारे ।उनीहरुले भने, ‘हामीलाई लाग्थ्यो हामी देशप्रति जवाफदेही छौँ र हामीलाई प्रधानन्यायाधीसलाई सम्झाउने कोशिस पनि गर्यौँ तर हाम्रो कोशिस असफल रह्यौ । यदी न्यायालयलाई बचाएनौँ भने लोकतन्त्र समाप्त हुनेछ ।’न्यायाधीसहरुले अब देशले प्रधानन्यायाधीसमाथि महाअभियोग लगाउने वा लगाउने बारे निर्णय गर्नु पर्ने बताए ।

उनीहरुले प्रधानन्यायाधीसलाई पठाएको सात पृष्ठको पत्र पनि सार्वजनिक गरेका छन् ।


 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।