कांग्रेस नेता भट्टराई र यादवले लिए समानुपातिकबाट नाम फिर्ता

person explore access_timeअसोज १७, २०७९ chat_bubble_outline0

नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य गोविन्द भट्टराईले समानुपातिकको सूची नाम फिर्ता लिएका छन् । सोमबार दिउँसो निर्वाचन कार्यालय गएर समानुपातिकबाट नाम फिर्ता लिएका हुन् । कांग्रेसले उनको नाम खस–आर्य पुरुषतर्फ चौथो नम्बरमा राखेको थियो । तनहुँ –१ मा प्रतिनिधिसभातर्फ प्रत्यक्षमा सिफारिस भएका भट्टराईलाई समानुपातिकमा राखिएको थियो ।


सत्ता गठबन्धनबाट कांग्रेस वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेलले चुनाव लड्ने भएपछि भट्टराईलाई समानुपातिकतर्फको उम्मेदवार बनाइएको थियो । तर उनले तनहुँ – १ बाटै प्रत्यक्ष चुनाव लड्ने भन्दै नाम फिर्ता लिएका छन् ।यस्तै कांग्रेस केन्द्रीय सदस्य चन्द्रमोहन यादवले पनि समानुपातिक सूचीबाट नाम फिर्ता लिएका छन् ।पार्टीले कायम गरेको विधि विपरित बन्द सूचीमा वरीयताको उपयुक्त क्रम नमिलाई निर्वाचन आयोगमा नाम पेश गरिएकोले आफ्नो नामांकन फिर्ताको लागि निर्वाचन आयोगमा निवेदन दिएको उनले बताए । कांग्रेसले बन्द सूचीमा यादवको नाम मधेसीतर्फ ३ नम्वरमा राखेको थियो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।