इन्डोनेसियाको फुटबल स्टेडियमको घटनापछि राष्ट्रपतिले दिए यस्तो आदेश

person explore access_timeअसोज १६, २०७९ chat_bubble_outline0

इन्डोनेसियामा शनिबार एक फुटबल खेलमा भागदौड मच्चिँदा करिब १२९ जना मारिएका छन् र थुप्रै घाइते भएका छन् । यसलाई विश्वमा भएको हालसम्मको सबैभन्दा भयानक स्टेडियम दुर्घटना बताइएको छ । खेल पूर्वी जाभा प्रान्तको अरेमा एफसी र पर्सेबाया सुराबाया बिच चलिरहेको थियो ।


अरेमा एफसी हारेको देखेर फ्यानहरु मैदान प्रवेश गर्न थाले । भीडलाई नियन्त्रणमा लिन अश्रुग्यास प्रहार गरिएको थियो । यस अराजकतामा स्टेडियममा भागदौड मच्चिएको थियो । इन्डोनेसियाको फुुटबल असोसिएसनले शनिबार राती बयान जारी गरेर यो घटनामाथि दुःख व्यक्त गर्दै पूरा घटनाको अनुसन्धानका लागि एउटा समूह मलंग पठाएको जानकारी दियो ।बयानमा भनिएको छ – कंजरुहान स्टेडियममा अरेमाका समर्थकले जे गरे त्यसमा पिएसएसआईलाई खेद छ । हामी मृतकका परिवार र यो घटनाबाट प्रभावित व्यक्तिहरुसँग माफी माग्छौँ । पिएसएसआईले तत्काल यसको अनुसन्धानका लागि टिम गठन गरेको छ जुन मलंगका लागि प्रस्थान गरिसकेको छ ।’यो घटनाक्रममा १८० जना घाइते छन् । अरेमा एफसीमाथि यो सिजनका लागि प्रतिबन्ध लगाइएको छ ।

देशका मुख्य सुरक्षामन्त्रीले स्टेडियमको क्षमताभन्दा बढी दर्शक उपस्थित भएको पनि बताए । स्टेडियममा क्षमताभन्दा करिब ४ हजारभन्दा बढी मानिस थिए ।

राष्ट्रपति जोको विडोडोले अनुसन्धान पूरा हुञ्जेल इन्डोनेसियाको शीर्ष फुटबल लिगका सबै खेल रद्द गर्न आदेश दिएका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।