धर्म/संस्कृति

के हो फूलपातीको धार्मिक, शास्त्रीय महत्त्व र विधिविधान ?

(प्रा.डा. देवमणि भट्टराईबाट प्रस्तुत भिडियो सामग्री)

person explore access_timeअसोज १६, २०७९ chat_bubble_outline0

हिन्दूहरूको महान् पर्व विजया दशमीभन्दा अघि नौ दिनसम्म नवरात्रि वा नौरथाका रुपमा देवी दुर्गा भवानीको पूजाअर्चना गरिन्छ । आज नवरात्रि अन्तर्गतको आश्विन शुक्ल सप्तमी सप्तमी अर्थात् फूलपाती भित्र्याउने दिन हो । फूलपातीको पूजाअर्चनाको शास्त्रीय विधिविधान छ । यसको धार्मिक, शास्त्रीय मान्यतासँगै विधिविधान सम्बन्धमा प्रा.डा. देवमणि भट्टराईले चर्चा गरेका छन् ।


प्रस्तुत छ, नेपाल संस्कृत विश्वविद्यालय वाल्मीकि विद्यापीठ, धर्मशास्त्र विभाग प्रमुख प्रा.डा. भट्टराईको भिडियो सामग्री:

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।