बुर्किना फासोमा अर्को सैन्य कू

person explore access_timeअसोज १५, २०७९ chat_bubble_outline0

बुर्किना फासोमा एक सैनिक क्याप्टेनले सैन्य नेता लेफ्टिनेन्ट कर्णेल पाउल हेनरी डामिबालाई हटाएको राष्ट्रिय टेलिभिजनबाट घोषणा गरेका छन् । इब्राहम ट्राओरेले लेफ्टिनेन्ट कर्णेल डामिबाले इस्लामिक विद्रोहीलाई नियन्त्रण गर्न नसकेका कारण यो निर्णय लिइएको जानकारी दिएका हुन् । उनले अनिश्चितकालका लागि देशको सीमानाका बन्द गरिएको र सबै खाले राजनीतिक गतिविधिलाई प्रतिबन्ध लगाइएको पनि घोषणा गरे ।


लेफ्टिनेन्ट कर्णेल डामिबाले गत जनवरीमा निर्वाचित सरकारलाई इस्लामिक विद्रोहीलाई नियन्त्रण गर्न नसकेको आरोप लगाउँदै सैन्य कू गरेका थिए । तर उनको प्रशासन पनि जिहादी हिंसालाई नियन्त्रण गर्न असफल भएको थियो । गत सोमबार देशको उत्तरी भागमा ११ जना सैनिक मारिएका थिए । बुर्किना फासोमा सन् २०१५ मा इस्लामी विद्रोह सुरु भएको थियो । त्यसयता हजारौँको मृत्यु भएको छ भने २० लाख जना घरविहीन बनेका छन् । सन् १९६० मा स्वतन्त्र बनेको यो देशमा हालसम्म ८ वटा सफल कू भइसकेका छन् । -बीबीसीकमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।